Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon gyorsan zsírosodik a...

Nagyon gyorsan zsírosodik a hajam! Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon gyorsan zsírosodik és rettenetesen idegesít. Nem akarom felkötni.. 30sampont probaltam mar ki de egyik se használt. Mindenki azt mondja hogy hormon változás.. De akkoris van valami megoldás rá. Pl hétfőn megmosom és kedden megint moshatom..

2019. aug. 30. 08:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Száraz sampont utalom! Egészségesen étkezem. Nem tudom mi lehet a baj.

13/L

2019. aug. 30. 08:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Minél gyakrabban mosod, annál rosszabb lesz. Próbálj meg fokozatosa beállni heti 2-re, szerintem legtöbben ezt preferálják.
2019. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon elavult tévhit, hogy ha gyakrabban mosod, akkor zsírosabb lesz. Ez alapján minden sportolónak csatakokban folyna a haja :D


Sajnos tényleg hormonváltozás, és most a nagy meleg sem tesz jót neki. Válassz normál hajra való sampont, én úgy vettem észre, hogy az a legkíméletesebb, de azért tisztít is. A direkt zsíros hajra valótól zsírosabb lesz.

Mosd minden 2. nap. Nem lesz bajod tőle. Sőt, az nem tesz jót, ha zsíros a fejbőröd és nem tisztítod meg.

Mindig szárítsd meg teljesen hajad, mert a vizes hajtőtől is jobban zsírosodik.

Az is jó, ha befonod, felkontyolod, mert akkor nem piszkálod egész nap, és kevésbé zsírosodik.

2019. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
En minden nap mosom a hajam, probald ki a pixie stilust.
2019. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne próbálgass minden sz@rt, legyen egy stabil.
2019. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek avval, hogy legyen egy stabil sampon, és ne váltogasd folyton. Mármint most nem tudom, hogy a 30 sampont mennyi idő alatt próbáltad ki, viszont egy sampont se elég 1 alkalommal kipróbálni. Hozzá kell, hogy szokjon a hajad, mert a gyakori váltogatás sem jó.


Nyáron kellett volna próbálnod kitolni a hajmosást (ha esetleg nem tetted volna), mert most suli közben ez nyilván nem annyira lehetséges. Próbálj olyan frizurákat csinálni, hogy a zsírosság ne annyira látszódjon, és próbáld meg fokozatosan csökkenteni a hajmosások számát.

2019. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csalánsampont használj, illetve, ha nem, akkor hajmosás után csalánlevél sűrű főzetével (persze, miután kihűlt!) öblítsd le a hajad, a csalán nagyon jót tesz zsírosodás ellen. Egy hajmosás alkalmával kétszer samponozz, illetve figyelj, hogy ne csak gyorsan végigfuss a fejbőrödön, hanem az ujjbegyeiddel(!) alaposan tisztítsd meg a fejbőröd. Figyelj arra is, hogy alaposan öblítsd ki a sampont a hajadból, mivel az sem tesz jót, ha samponmaradék marad.

Plusz, kipróbálhatod az almaecetes öblítést: fél liter, inkabb langyos vízhez elég egy evőkanál almaecet, és ezzel a keverékkel hajmosás után leöblíted a hajad. Jót tesz, de óvatosnak kell lenni, ne használd sokat, mert szárít és korpás leszel tőle.

Illetve, kipróbálhatod azt, hogy samponhoz max egy teáskanál szódabikarbónát teszel, de az is nagyon szárít, szóval ne tedd rendszeressé ezt!

2019. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehogy gyakrabban moss hajat, attól csak rosszabb lesz. Vidd le heti 2 alkalomra, mindegy milyen zsíros. Mosd teafaolajas samponnal (swiss o'par-os nagyon jó). Ha már kezd javulni próbáld egyre ritkábban, próbáld lecsökkenteni heti egyre. Nekem is extrém zsíros hajam volt, bőrgyógyász javasolta ezt a módszert. Kb 1,5-2 hónapja mosom így a hajam és már kb csak olyan 6 nap után lesz zsíros. Ha heti kettőször sportolsz, mindig edzés után mosd a hajad, úgy jobb. Ja meg vegyél hintőport, ne szárazsampont és ha már nagyon zsíros szórd rá a hajadra, ezzel még tudsz 2 napot nyújtani. Ha szőke vagy, hagy úgy a hintőport ahogy van, ha barna akkor keverd fel kakaóporral és még jó illata is lesz. Ja és ne ess kétségbe ha nem lesz rögtön jobb a teafás sampontol, nekem is kb 2 hónap kellett. Remélem tudtam segíteni! :)
2019. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!