Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a legjobb krém borotválkozá...

Mi a legjobb krém borotválkozás után kipattanásosodott bőrre? Esrtleg egy jó epilátort is ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos a lábam olyan szinten nem bírja a borotvát (pedig gilette, nem eldobhatót használok, ami elég jó minőségű), hogy miután leborotváltam és ha picit hosszunadrágba vagyok főleg nyáron ha melegem van, teljesen kipattanásosodik és csúnya lesz az egész. Tudtok valami jó tényleg hatásos krémet ami ezt elmulasztja? Esetleg egy jó epilátort? Ami gyorsan kiszed sok szőrt, mert sokszor nincs időm ezzel vacakolni sokat, nagyon maximum 20-25k-t adnék érte, a fájdalmat birom szóval az nem gond (a combom a problémásabb) már sokmindent próbáltam és eléggé el vagyok keseredve, ugyhogy nagyon köszi a válaszokat!

2019. szept. 23. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Borotvalkozas utani nyugtato krem
2019. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kipattogott utána nekem már nagyon lassan múlt, sok mindent próbáltam. Ami segített az a rendszeres bőrradír, amit én fürdőszivaccsal csináltam, de próbáltam 1-2x cukros/sós tusfürdőt is. Vannak google-ön rákeresve olcsóbb/drágább (otthoni) megoldások. De volt, hogy kissé durvább törölközővel is alaposan "megdörzsöltem" fürdés után. Bőrradírozást mindig szőrtelenítés előtt végezz vagy utána 2-3 napra, különben szintúgy kipattog. Szőrtelenítés után én szimplán lemostam hideg vízzel, megszárítottam (törölközővel max tapogasd, vagy hagyd megszáradni) aztán alaposan behintőporoztam és figyeltem, hogy ne nagyon dörzsölje nadrág, vagy bármi más. De 100%-os eredményt nem tudtam elérni. 1-2 helyen mindig volt csúnyább benövésem, kb 1 év elteltével az epilátorom se volt a régi. Braun Silk-épil 7 7175-t használtam, de sajnos nem feltétlen tudom ajánlani, bár sok a pozitív visszajelzés róla.

Most pedig hagytam az egészet a francba, beruháztam egy otthoni IPL gépre: Silk’n Jewel XL. Az egyik legolcsóbb (nem ebayes noname) eszköz, amivel felemásak az érzéseim. Működik, nem tagadom, de kissé gyengének érzem, egy kezelés pedig lábanként van 2 óra. 5 másodpercenként villant 5-ös fokozaton és kicsi a fej. Jó pár kezelésen túl vagyok, de örülnék, ha már csak alig-alig lenne szőr, ugyan láthatóan ritkult. Sajnos megbántam, hogy nem ruháztam be egy kissé drágább készülékre, amik 50-től kezdődnek. Már csak rengeteg időt megspóroltam volna magamnak. Vannak dolgok, amikre valahogy az ember nem szeretne sokat kiadni, de kellene. Ez részemről pont egy ilyen volt. Amit vettem epilátor + ennek az ára már kijött volna egy jó IPL gép. Aztán elvagyok évekig 1-2 fenntartó kezelés mellett és nem csak anyagilag, hanem időben is!

2019. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!