Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknéval kapcsolatban valaki...

Aknéval kapcsolatban valaki tud tanácsot adni, aki már végig járta ezt az utat?

Figyelt kérdés

4 hónapja olyan színten elcsúfították a bőrömet az aknék, hogy már teljesen magam alatt vagyok, depressziós lettem, nem jáeok sehova. Ellepik az egész arcomat és a testemet ezek a gyulladt aknék és sebek, amik vérezni is szoktak. Olyan mintha leprás lennék, és rohadna le rólam a hús.


1 hónappal ezelőtt írtak fel rá isotretionin hatóanyagú gyógyszer, de még rosszabb lett tőle a helyzet, és a mellekhatásokat sem bírtam.


1 hónap után visszamentem az orvoshoz, most felirt 1 krémet, 1 mosakodó kenócsöt, antibiotikumot, probiotikumot, szteroid hatású gyulladáscsökkentőt, májvédőt és emellé ugyanúgy szednem kéne az isotretinoint, csak csökkentette az adagon.


Ennyi mindennel kéne mérgeznem a szervezetemet,és az sem biztos, hogy hoz javulást. Az étrendemre oda figyelek, sportolok és semmilyen káros szenvedélyem nincs.


Nem tudom mi tévő legyek, szenvedés az életem.



2019. szept. 30. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Dermofil paszta?
2019. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Nekem az Aknesol szer vált be. Heteken belül eltűntek a pattanásaim. Utána minden nap szappannal mostam arcot, onnantól már Aknesolra se kellett költeni, a pattanások eltűntek.

A kitartóbbakat egy vörösizzásig hevített tűvel intéztem el.

2019. okt. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek a kulsoleg hasznalatos dolgok ezen nem segitenek.
2019. okt. 1. 00:56
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
#3 muszáj lesz bevállalnod a kezelést, de jaa ilyen kétségeid vannak keress fel egy másik bőrgyógyászt, hátha van valami más alternatívája a problémádra. 1-2 hónap után azért ne várj isteni csodát. Nekem egy év volt, mire (nagyjából) eltűntek ezek a dögök.
2019. okt. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegig jártam ezt az utat, nem volt zökkenőmentes de gyönyörű lett a végeredmény.

11hónapig kellett szednem ezt a gyógyszert! Ne várj csodát par hónaptól mert nekem kb. 4honap szedés utan kezdett el latszodni a változás. Amikor elkezded szedni lehet hogy ugy reagál ra szervezeted hogy az elso egy hónapban tobb pattanasod lesz, nekem ezt elmondta az orvosom. De ne aggódj ez csak átmeneti, hidd el hogy gyönyörű lesz a borod tole. Számtalan mellékhatása van, de megéri!

Ha kérdésed van irj nyugodtan.

2019. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hónapokon keresztül szedtem Doxycyclint, külsőleg Skinoren kenőccsel egészítettem ki. Ez antibiotikum, és vannak mellékhatásai is, de nálam csak ez működött. Pár hét alatt rendbe tette a bőrömet.
2019. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!