Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! Kiszedné a festéket...

Segítség! Kiszedné a festéket a hajamból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy festett hajú nőnek mennyire lehet citromlével hajat mosni? Szeretném ha kicsit gyorsabban nőne a hajam és olvastam hogy a citromlé + fokhagyma illetve egy kis méz csodákra képes,ki szeretném próbálni de mivel festve van a hajam és ugyebár a citromlé maró hatású szerintetek leszedné a festéket a hajamról?

Régebben aszkorbin savval (c vitamin) próbáltam kiszedni a hajamból a festéket és valamennyire ki is szedte igaz foltokban,ezért fordult meg a fejemben hogy esetleg most is kiszedné azt pedig nem szeretném mert most végre olyan szine van amit mindig is akartam. :)

Szerintetek? Vagy esetleg tudtok valami más hajnövesztő tippet ami nektek bevállt? Kiváncsi lennék rá

Köszönöm előre is :)


2019. okt. 5. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Festett hajra ne tegyél se citromot, se aszkorbinsavat.


Ricinus olajos pakolás mehet.

2019. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért van az első lenullázva? Igaza van, a citromlé azon kívül hogy kiszárítja a hajat semmit nem csinál. Festett vagy nem, írtó káros a hajadnak és a fejbőrnek is. Szerintem valamennyire szedné a színt is, de ha jót akarsz ne tedd a hajadra. Se a fokhagymát. Nem fog semmitől gyorsabban nőni főleg nem ezektől
2019. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, honann szednek az emberek ilyen ostobaságokat!

A citromlé/C-vitamin/ascorbinsav/aspirin egyetlen hatása, hogy erösen savas, ami árt a hajszálaknak, árt a fejbörnek, és pozitív hatása nincs.

A fokhagyma hatása egyedül a szaga, illetve erösen maró szer töményen a börre alkalmazva.

A haj növési sebessége genetikailag adott, ezt gyorsítani vagy lassítani nem lehet.

A festett hajra semmiféle vegyi anyagot nem okos tenni, mert a festékkel reagál és vagy a szine változik meg, legtöbbször igen rossz irányva, vagy/és foltokban megváltoztatja a színt, azaz foltos lesz töle.


A haj "növesztésére" az egyetlen pozitív hatású dolog, ha úgy ápolod, hogy ne töredezzen, akkor ugyanis hosszabb lesz, mivel a vége is megmarad.

2019. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!