Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tartós hajegyenesítés után...

Tartós hajegyenesítés után másnak is nagyon hullott a haja és feltöredezett?

Figyelt kérdés

A töredezés jobban zavar, mert kb. vállalá le kellene vágatnom, annyira töredezett lett, pedig csak a vége szokott az lenni... Meg hallottam, hogy a nagyon durva hullás is lehet attól...


Amúgy nekem nem maradt meg benne, már az első hajmosásnál visszaállt nagyrésze, a másodiknál teljesen... Max. kicsit puhább volt utána valameddig. Kb. aznap volt szép, de utána bezsírosott olyans zinten, hogyha egy hónapig nem mosnék hajat, nem lenne olyan.

Meg életem legrosszabb élménye volt. Folyamatosan szidott a fodrász, hogy milyen "szar" a hajam, többször elkapott a sírás. Ha nem éppen a trutymó csípte a szemet, és attól könnyezett, vagy a torkomat marta, de még másnap is... Ja mert sok, erős, vastag göndör, szöszös hajam van, ha nem ilyen lenne, nem csináltattam volna.

Meg anyám az öcsémmel kilopták a számlát, mert bár én fizettem, nem momdtam meg nekik, mennyibe került, mert nem engedték volna meg. Évekig gyűjtöttem rá, meg féltem, hogy mi lesz, ha észreveszik, sokkal rosszabb, mint számítottam rá...


De nagyon durván feltöredezett és kihullott fele, másnál is olvastam ezt....


2019. nov. 5. 11:17
 1/7 anonim válasza:
Szerintem az, hogy milyen lesz a végkimenetele a dolognak, nagyon sok mindentől függ. Milyen anyaggal dolgozik a fodrász, ki csinálja, milyen a hajtípusod. Nekem is meg lett már csinálva többször is és eddig mindig elégedett voltam. A legelső alkalom után nagyon szállt a hajam, de ezt leszámítva szuper volt. 4-5 hónapig simán benne is marad. Most a legutóbbit 2 hónapja csináltattam. Nem töredezett, szép egyenes és puha. Semmi gond nincs vele. Lehet legközelebb érdemes lenne egy másik fodrászhoz menni, ha az sem segít akkor pedig hanyagolni ezt.
2019. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teged rendesen atcsesztek. Ez a tipikus hamis kezelesek peldaja.
2019. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja én is ezt olvastam, meg mindenki jót írt róla... Hajnalban kelletem, ingáztam és nem volt időm hajat vasalni, meg már évek óta szerettem volna.

Hát nekem nincs pénzem erre, meg ennyi erővel meg sem érte, mert egy napig sem volt szép a hajam, akkor inkább kivasalom.


Formaldehidessel dolgozott, elvileg az a régi brazil kakaós hajegyenesítés. De lehet kamu cucc volt...


Nincs durva hajam, csak hullámos, se nem göndör és kócos hatást kellt... Meg ha megázom, ezért szerettem volna ezt... Elvileg még afro hajon is működik... Akinek meg egyenes, vékonyszálú nem ad ki rá pénzt... Ja meg már alapból azzal kezdte a fodrász, hogy ez mennyire káros a hajra, ezért évente kétszer kell, meg ez csak 1 hónapig tart, mennyire nem ajánlja, meg.... Kösz, mondhattad volna korábban is. De a pénz az jól azért, nem?


De ennyi pénzért, így senki nem alázott meg... Konkrétan engem szidott, meg a többi vemdég is, hogy milyen büdös a cucc.. Meg ne nyavajogjak ő is ezt szívja. De ez egyik banya úgy beszólt, hogy akkor eleredtek a könnyeim, hogy "hova fajult a világ, meg régen dauer víz kellett az volt a büdös, most meg apuci pénzén egyenes kell neki", meg "na nézzenek ida még iszik is, atya úristen". Akkor már 3 órája ott ülhettem és megittam egy korty kólát...

Meg közben a tanulója folxamat a hajamat szapulta, meg pofákat vágott, meg milyen szar, mennyire nehezen lehet fésülni... Kínomban nevettem már. Meg valamikor egy éve beleragadt rágó a hajamban, ezért egy göböncöt kinkellett vágni, de belül volt, meg sok a hajam így nem látszott. Már nem is emlékeztem rá, hát úgy lecseszett, hogy megbántam, hogy bementem oda...


Meg nem vagyok már 14 éves, és ilyeneket szóltak be, hogy "5 óra alatt már rgy gyereket is meg lehet szülni, nem fodrásznál ülni, kérdezd majd anyukádat, anya jön majd fizetni?".

Meg a fodrázs is konkrétan lehülyézett, hogy ezt csinálatatom, meg ő mennyire nem ajálja. Akkor miért csinálja?


Vicc volt az egész. Úgyhogy valóban jó obban tettem volna, ha nem próbálkozok vele. Arról nem tudtam, hogy ennyire büdös és a formaldehidet tartalmaz, ami erősen rákkeltő, meg másnap is rosszul voltam tőle, illetve hogy mint a fodrász is mondta, valóban káros a hajra is... Addig azt olvastam, hogy puha lesz tőle, meg keratin nem káros, fényes lesz tőle a haj... Aha.


Nem is a pénzt sajnálom, hanem ezt az egész "élményt", meg hogy töredezett lett tőle a hajam.

Amúgy direkt vettem hozzá sampont, meg bár a fodrász azt mondta hülyeség, 4 napig nehezen, de nem mostam meg utána... Mert mások szerint úgy visszaál...

2019. nov. 5. 15:25
 4/7 A kérdező kommentje:

Én láttam, hogy eredeti flakonból tölti ki az anyagot.

De akiknek meséltem, mindenki azt mondta, hogy szerintük kamu cucc volt, vagy valamit nagyon elcsesztek.

2019. nov. 5. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a sztori igaz, akkor téged alaposan átbasztak. Ilyet nem hogy egy profi szalon nem engedhet meg magának, de még a falusi marinéni szalonja sem. Egy forintot nem adtam volna a helyedben egy ilyen munkáért, nem szabad hagyni magad.
2019. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, mindne igaz, így ahogy leírtam, nem szórakozom. Azért is írtam le, hogy más ne járjon így!


Nem egy lepukkant hely. Főleg nem árban.


De megérzés volt, hogy ne menjek, meg nem mondta meg a kapucsengőt, ott dekkoltam fél órát felhívni nem tudtam, csemgettem... Haza akartam menni.


Nem tudtam, hogy nem lesz jó. Gondoltam bunkó volt, többet nem emygek hozzá, de legalább a haham szép lesz, ha más nem.

2019. nov. 5. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahol tudod értékeld le. Ez nem ellened szól most, de ha így bán veled egy fodrász, az első beszólásánal fel kell àllni és elmenni onnan, mert ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja, jocóvároson vette a papírjait.
2019. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!