Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás eltávolítására...

Pattanás eltávolítására bevált módszerek?

Figyelt kérdés
Próbáltam már Garnieres tisztító gélekkel de nem hatott semmit se, olyanokat is használtam amit le kell húzni az arról de azok se segítettek..
2019. nov. 9. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Minden nap moss arcot többször, TISZTA kézzel nyomd ki a patikat, és még a tisztítószerek. Befog válni, hidd el! Türelem rózsát terem.
2019. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ugyan ezt csinaltam/csinálom több hónapja és semmi..
2019. nov. 9. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Én az arcomat (csak azt) mindig Nivea szappannal mosom, zsíros az arcom egyébként, ez valamennyire szárít is, és a pattanásaim is gyorsabban leszáradnak. Ha nem, akkor én fogkrémet kenek rá éjszakára.

De kinek mi válik be, teafaolaj is jó.

2019. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az agyagos arcmaszkokat szeretem.
2019. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kísérletezni kell, mindenkinek más válik be. Nekem kB 4 év kellett ahhoz hogy meglegyen az a rutinom amitől szép a bőröm.
2019. nov. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Megelőzni egyszerűbb... Rendszeres arctisztítás, arcápolási rutin. Minőségi ételek fogyasztása, sok vízivás. Fényvédelem.


Ezekkel a drogériás vackokkal, meg az otthoni nyomkodással többet ártasz, mint használsz. Ha zavar, menj el arctisztításra kozmetikushoz. Én is járok kéthavonta, sokkal szebb a bőröm utána.

2019. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tiszta szesszel zsírtalannítom, majd a jól bevált két ujj-módszer, kinyomom már komedó-időszakukban. Csokorban jöttek ki, mint a kukacok, némelyik szabályosan ropog.


Pár éve napi fél óra szoli viszont 100%-osan eltüntette őket.

2019. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs sok pattanásom, csak egy-kettő jelenik meg az arcomon, sőt, szerencsére mostanában már van, hogy néhány napig teljesen tiszta az arcom. Napi kétszer mosok arcot, reggel és este, sima vízzel, illetve este micellás vízzel mosom le a sminkemet, mert azt olvastam, hogy kevésbé irritálja a bőrt, mint a krémes állagú lemosók. Utána egy Rossmannos babakrémmel kenem be vékonyan az arcomat, aminek a pontos nevére nem emlékszem, de a hátoldalán fel van tüntetve, hogy érzékeny arcbőrű felnőttek is használhatják. Korábban egyébként a sima gógyszertári fürdetőkrém is bevált, és ha nagyon kiszárad a bőröm, manapság is szoktam használni. A Rossmannos krém viszont gyorsabban beszívódik, nem hagy zsíros érzetet maga után. Tonikot vagy más terméket nem használok. Ritkán szoktam egy-két csepp jojoba olajat keverni az arckrémhez, ha extra táplálást szeretnék az arcomnak. Arcmaszkot pedig hetente egyszer próbálok folyamatosan használni, a Himalaya neem arcmaszkját, és utána rendszeresen adok olajat is a krémhez, hogy visszaadjam a hidratáltságát a bőrömnek. A pattanásokat mindig sminklemosás, arcmosás után nyomom ki, amikor a kezem és az arcom is tiszta, aztán teszek a kinyomott patira gyógyszertári szalicilsavas oldatot, hogy fertőtlenítse. Ha nagyon kisebesedik, akkor kevés Bepanthent teszek rá, de csak helyileg, mert egyébként az nagyon nehezen szívódik be. Sok vizet iszok, próbálok kevés olajos, fűszeres, tejes dolgot enni, de mértékkel lehet szerintem. Ja, és soha nem nyúlok az arcomhoz, sem nap közben, sem otthon, amikor úgy gondolom, hogy tiszta a kezem, és a telefonomat is párnaponta áttörlöm egy alkoholos fertőtlenítő kendővel, hogy ne üljön rajta a kosz napokig.
2019. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!