Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Létezik természetes módszer...

Létezik természetes módszer az epekő eltávolítására? Volt akinél bevált? Pl. Ternészetgyógyász, homeopátia, stb. Nagyon el akarom kerülni a műtétet és kisebb köveim vannak.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 10:30
 1/6 Lufivid válasza:

Ha nem okoznak panaszokat a kövek (pl. sárgaság, hasnyálmirigy-gyulladás, erős hasi fájdalom stb.) akkor valószínűleg nem fognak műteni. Ha viszont komoly tüneteid vannak, akkor mihamarabb túl kell esni a műtéten, mert súlyos szövődményei lehetnek az epeúti elzáródásnak.

Azért is szoktak műteni a kövek miatt, mert a kiújulási hajlamuk nagyon magas. (Ezért úgymond jobb egyszer átesni egy kisebb műtéten, minthogy esetleg 1-2 évente görcsös fájdalom és sárgaság jelentkezzen.)

Ha nincs tünet csak rutin ultrahangon fedezték fel őket, akkor esetleg sok folyadék ivásával, zsírszegényebb étrenddel kordában tarthatóak :)

2016. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vannak retek diéták


most éppen szezon van kell próbálni veszteni valód nincs mert az ilyen diéták csak egészséges összetevőket alkalmaznak.

2016. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 25. 06:12
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp ki kell kérni az orvos véleményét. Nem merek neked kőhajtó gyógynövényeket ajánlani mert nagy baj lehet belőle ha kimozdulnak és esetleg nagyok ahhoz, hogy természetes úton távozzanak. Esetleg a kőzúzás lehetőségéről is beszélj a dokiddal. A homokkal és apró kövekkel nincs gond ezek házi módszerrel(gyógyteákkal) is eltávolíthatóak de érdemes ilyen esetben is orvosi tanácsot is kérni nehogy nagyobb bajt csináljunk mint ami van.
2016. ápr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is nagyon apró köveim voltak, pont ezért javasolták a műtétet, mert elzárhatják a hasnyálmirigy vezetékét és komoly gyulladást okozhatnak. Én sem akartam műtétet, de muszáj volt, mert egyrészt a köveket nem lehet igazán eredményesen feloldani, egyben pedig nem tud távozni, mert az epevezeték nagyon keskeny, másrészt pedig a kő megjelenése a hólyag funkciózavarát jelzi, tehát ha a kövek távoznának is valamilyen csoda folytán, hamar újak alakulnának ki. Én mindenképpen átgondolnám a műtétet a helyedben, hidd el, nem akarod megvárni, amíg begörcsölsz. Akkor sürgősséggel fognak jó eséllyel műteni, aminek mindig nagyobb a kockázata, mint egy tervezett beavatkozásnak. Minden jót neked! :)
2016. máj. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fekete retek. Nálunk a családban mindenkinek ilyen bajai vannak, még déditől hallottam, hogy fekete retek levet kell inni rendszeresen. Én cseppet vettem, nekem szétment tőle két pici kövem is, még a dokim is mondta, hogy kicsi kő esetén szokta javasolni.
2016. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!