Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sötét barna (majdnem fekete)...

Sötét barna (majdnem fekete) hajból hogyan tudnék leszívás nélkül vöröses barna hajat csinálni?

Figyelt kérdés
Az alap hajszínem is sötét barna volt, de elkezdtett durván kifakulni, nem volt semmi színe, ezért befestettem nyáron csokoládé színűre, ami majdnem fekete lett. (A dobozon sokkal világosabb volt a képen) Most szeretnék vöröses-közép barna hajszínt, de nem tudom hogyan lehetne leszívás nélkül elérni, mert így sincs jó állapotban a hajam.
2019. dec. 11. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána az aszkorbinsavas festékeltávolításnak. Vörösesre fogja leszedni a festéket
2019. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és nagyon jókat találtam róla. Hétvégén ki is próbálom, köszönöm szépen a gyors választ! 🤗
2019. dec. 11. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha leszedte a festéket,és sötét barna a hajad,akkor később akár hennázhatsz is (van több árnyalatban is) .. az nem roncsolja.
2019. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom még mindig vannak páran abban a tévhitben, hogy az aszkorbinsavval lehet világosítani. Tévedés!

Az aszkorbinsav (vagy C-vitamin, kinek mi), csak a festéket oldja ki a hajból a természetes pigmenteket nem bántja, tehát az EREDETI hajszíned kapod vissza!

Nem lesz világosabb, mint az alap hajszíned volt.

Egyébként valóban jó módszer, de csak abban az esetben hatékony, amikor valakinek túl sötétre sikerült a festés (de alapból világos haja van), és azt akarja visszakapni szivatás nélkül. Ugyanúgy szőkíteni sem lehet vele.

2019. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem már az is bőven elég, ha az eredeti hajszínemet visszakapom, mert most max. természetes fénynél látszik, hogy nem fekete a hajam. Egyébként tervezem, hogy kipróbálom a hennát már régóta, csak sok embertől hallom azt, hogy nagyon macerás. Köszi a válaszokat! :)
2019. dec. 13. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
A hennát jól fontold meg, főleg ha magadnak csinálnád mert valóban sokkal macerásabb mint a sima festés. Nézz róla videókat, olvass blogokat, te is látni fogod. Könnyű elrontani, és ha nem sikerül, akkor kiszedni se tudod (a henna nem kopik csak lenő) se ráfesteni nem lehet másik festékkel.... És nem tudhatod előre h milyen színe lesz a te hajadon. Szóval fontold meg és olyannal csináltasd aki már járatos benne.
2019. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsit macerásabb,olyan mintha sárral festenél,de szerintem annyira nem lehet elrontani mint egy sima festékkel.Ha sötétbarna a hajad akkor a "legdúrvább" eredmény sötétvörös lehet,de ha nem tetszik akkor utána rögtön sötétítheted barnásabbra. (Világosítani nem tudsz vele,de sötétebb mindig lehetsz henna indigo keverékkel).
2019. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!