Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vegetáriánusságtól hullik a...

Vegetáriánusságtól hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Tini vagyok de áttértem arra az életmódformára hogy nem szem semmi húst csak halat. Anyukám is vegetáriánus ezért nagyon figyel rá hogy mindig megfelelően étkezzem. Rendszeresen eszek tojást, tejterméket, lencsét, és babot is szoktam enni, de sajnos zöldséget és gyümölcsöt nem eszek rendszeresen. Néha banánt, almát, uborkát, mandarint szoktam enni. Supradyn multivitamint szedek,ezt ( [link] )


Szeptember óta vagyok hal evő vegetáriánus, és olyan 2-3 hete kezdtem el tapasztalni a hajhullásomat. Mindig is elg gyenge volt a hajam, elég kevés fájdalmmal tudtam egy-eg szálat kitépnni. De mostanábanegyre jobban hullik a hajm, bele nyulok és olyan 5-10 szál a kezemben marad. Ez még a normális hajhullás kategóriája vagy már soknak számít? Lehet ettől a táplálkozástól?


Nem tudom mennyit számít de 170 cm vagyok 60 kg és lány.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 1. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
5-10 szál nem sok, egy nap 100 szálat is veszthetsz. Érdemes vérképet csináltatni, lehet, hogy vashiányod van, ha összességében ezt meghaladja.
2020. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de akármikor bele nyúlok a hajamba legalább 3-4 kijön esetenként több. Lehet a zöldség hiánya a ludas?
2020. jan. 1. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Zöldséget és gyümölcsöt naponta többször is kéne enni. Nem pótolja a multivitamin.

Próbálj ki többfélét, különböző elkészítési módokban, hátha úgy jobban ízlik. Meg aztán idővel változhat az ízlés, ha eddig nem szerettél bizonyos zöldségeket.

2020. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En 10 eve eszem paleo etrendet es hust nem csak halat. (Semmilyen gabonat es tejtermeket ae enged. Kiveve kemenyebb sajtomat,de nem naponta)Raklap szamra fogy a zoldseg es gyumolcs(evbol kevesebb! Mi den etkezesem egy resz zoldseg es egy resz hal/3 tojas/kagylo/rak. Csak reggelire eszem hozza 2 banant. Meg kesobb egy etkezesem csak gyumolcs. Kb 3 nagy korte vagy 3-4 alma ket marok natur maggal(mandula mazsolaval). Mindent nyersen eszek.


Tapkiegnek mehpempot ,mehkenyeret eszem meg huminsavat.


Gyonyoru suru a hajam. Barmikor beleturok,kijon nehany azal kb 5 db.


En sulyos liszterzekenywg miatt csinalom.

2020. jan. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

A vasat potolja:

Huminsav(sok vas van ket kapszula huniniquion ban)

Spenot(sok!! Vas van benne!!)

Kagylo(sok vas van egy kis maroknyiban!!)

Tojas

Olajos mag

2020. jan. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a növényi táplálékból alig szívódik fel a vas. Ha eleve egy kicsit vérszegény voltál, ez az étrend csak ront a helyzeten. Csináltass vérképet és meglátod. Egy fejlődő szervezettől nem lehet ilyen mértékben megvonni a tápanyagokat, a felnőtt szervezet ezt jobban bírja.
2020. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Én qrva szarul eszek, friss zöldséget, gyümit nagyon rég ettem, csak műkajákat tolok, és ha a hajamba túrok, egyetlen szál nem marad a kezemben.
2020. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Anno a spenótnál amúgy is rosszul adták meg a vastartalmat - amire csak jóval később jöttek rá -, és mivel nagyon sok benne az oxalát az éppenhogy gátolja a növényből felvett vas felszívódását, és ezzel hasznosulását. [link]
2020. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Piros gyümölcsöket, céklát ki ne felejtsük! :))) Abban is sok a vas. :)))
2020. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!