Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kamillatea jó gőzölésre?...

Kamillatea jó gőzölésre? Használhatom?

Figyelt kérdés
Szeretném házilag eltávolítani a mitesszereimet és úgy tudom, hogy a kamillát szokták lefőzni és abban szokták gőzölögtetni az arcot. A kamillatea is megfelel?
2010. júl. 21. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen megfelel,én is azzal szoktam. Maga a kamilla gyulladáscsökkentő hatású. Legalább 20-25 percet gőzölj vele,hogy alaposan fölpuhuljon a bőröd. Mindenféleképpen fertőtlenítsd az arcod és ha úgy látod,inkább ne nyomd ki mert csúnyább lehet. Nekem az is jó ha hetente 1-szer simán csak kigőzölöm az arcom,de előtte leradírozom,így jobban hat. Azóta nem olyan gyulladt a bőröm.
2010. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kozmetikusom egyáltalán nem gőzöli az arcbőrt!!

Azt mondja én se tegyem itthon, attól igaz, hogy kinyílnak a pórusok, de 15 perc múlva össze is záródnak, míg pl. a homlokommal végez, újra kell gőzöljön mert bezáródtak a pórusok. A kinyomkodott terület pedig ezáltal begyullad...

Érted? Lehet nem jól magyaráztam, de a lány profi kozmetikus és a lényeg, hogy egyenesen tiltakozik a gőzölés ellen.

Valami nemtudommineknevezte :D cuccot használ, amivel szétnyitja a pórusokat és azok úgy is maradnak addig, amíg rá nem teszi a bőrre a pórusösszehúzót.


Nekem ezt ajánlotta otthoni arctisztításra (és meg is fogadom a tanácsát!): méz és puliszkaliszt keverékéből készült masszával alaposan meg kell dörzsölni a bőrt, ezzel szétnyílnak a pórusok.

Nyomkodás kizárólag tiszta kendővel (ha műkörmöd van).

Utána kamillás főzettel meg kell mosni az arcot, vagyis vattakorongot belemártasz a kamillába, azzal alaposan végigtörülöd a bőrödet.


Remélem segítettem!

Majd szólj, hogy mi mellett döntesz! :)

2010. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nekem a kozmetikus mindig kigőzöli,leradírozza és különböző krémeket ken az arcomra. De ez gondolom függ a bőr minőségétől is mert nem vagyunk egyformák.
2010. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, vannak kozmetikusok, akik gy csinálják bőr minőségétől függetlenül.

Tesóm régebben járt egyhez, ő is gőzölt, de mindig begyulladt itt-ott a nővérem arca, azóta ahhoz jár, akihez én, és most már nagyon szép.

:)

2010. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyulladt bőrt nem gőzölünk azt borogatással puhítjuk fel.Mellesleg néhány kozmetikus sajnálja az időt a gőzölésre,ha nem nagy,gyulladt pattanások vannak akkor nyugodtan gőzölheted.
2010. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!