Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Felkészülés a kopaszodásra?...

Felkészülés a kopaszodásra? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok 16/F

Arra gondoltam, hogy le nyírom a hajam nullással de lehet, hogy le is borotvalom.

Csak ki akarnám próbálni, hogy hogy néznek ki kopaszon.

Családomban apai ágról sokan kopaszodnak.

Így arra gondoltam most megnézem, hogy hogy fogok kinéznizni hogy majd a későbbiekben ne keljen hezitálnom a borotva kérdésen.

Szerintetek jó ötlet?

És még egy kérdés.

Ha leborotválom a hajam akkor nem fog jobban beindulni a kopaszodás?

Nem segítek rá?

Mert nem akarnám, hogy helyenként ne nőjön vissza a hajam.



2020. jan. 18. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elindult akkor semmi nélkül nem fog megállni, lenyírni jó ötlet, semmit nem befolyásol, max annyit hogy a külvilág hamarább meg fog szokni téged.

Vannak hajhullásos fórumok, ők ott sikeresen küzdenek ellene, finpecia amit szednek, kb, 10é éve még ez volt a neve, azóta lehet van több formája is.

Ez csökkenti a dht-t amitől hull a haj, meg minoxot szoktak még használni.

2020. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most nem olyanok az arcvonásaid, mint lesz később, mikor idősebb leszel és elkezdesz kopaszodni, szóval szerintem ebből a szempontból semmi értelme.
2020. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Borotváld le, szimplán azért, mert király dolog. A többi miatt ne aggódj, ettől nem fog kevésbé visszanőni a hajad, ha mégsem jön be a kopaszság.
2020. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha leborotválod, és genetikailag hajlamos vagy a kopaszodásra, valószinűleg soha nem fog már olyanra visszanőni, mint előtte. Ezt ne úgy képzeld el, hogy foltokban nem nő vissza, hanem úgy, hogy egyenletesen sokkal ritkásabb lesz mindenütt, mint a leborotválás előtt, mert minden 3. (ez most csak random szám) hajhagymád nyugdijazza magát.


Sokkal gyengébb szálú is lesz valószinűleg, és ráadásul kopaszon nagyobb eséllyel fáznak meg a hajhagymáid, amitől még pluszban gyengül és hullik majd a hajad.


Egyszóval, nem éri meg. Arról nem beszélve, hogy sokkal ésszerűbb lenne egészséges étkezéssel és hajvitaminokkal, meg tápláló samponnal lassitani a folyamatot, mint borotválással "felkészülni" rá...


Én is kopaszodom, de mióta figyelek a sampon használatra, és hajvitamint szedek, lelassult a folyamat.


Plusz egy ideje kipróbáltam a rizsvizet. (olcsó, házilag készithető, tartós) Állitólag gyorsabban nő tóle a haj. Nos, az enyém egyelőre nem nőtt tőle gyorsabban, viszont a hajhullásom rá egy hétre megállt!! Már csak annyi hullik, ami normálisan kell, hogy hulljon.

2020. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!