Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Seborrheás fejbőrre mit...

Seborrheás fejbőrre mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

20 éve derült ki a probléma, azt hiszem száraz seborrheás van, mert nagy fehér darabokban hámlik a fejbőröm, és sebesre vakarom.


Anno a detergens sulfurátumot (kénes sampont) ajánlotta a doki, ami be is válik, tünetmentes vagyok, viszont ettől a sampontól nagyon hullik a hajam, és kiszárítja. Hiába használok rá balzsamot, pakolást, olajat, hiába vágatom a végét, olyan, mint a seprű.


Van-e más termék ami használ, de nincsenek ilyen mellékhatásai?


2020. jan. 27. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én legutóbb ezt próbáltam:

[link]

Nincs benne szteroid, mégis megszünteti a hámlást. A bőrpír nálam viszont maradt (mondjuk én valami nehéz eset lehetek mert nekem a kénes sampon se vált be)

2020. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van olyan nézet, amely szerint a korpásodást nem gombák, hanem a szőrtüszőatkák okozzák. Tagadhatatlan, hogy minden ilyen samponban van kén vagy szelén, amelyek képesek beépülni a kitinbe, amik így mind a gombákat, mind a rovarokat károsítják. Próbáld meg 70%-os alkohollal áttörölni a fejbőrt, ez is segíthet 1-2 napra.
2020. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2-es, el vagy tévedve.

A seborrhea az ekcéma egyik típusa ami jellemzően fejbőrön jelentkezik. Semmi köze se gombákhoz se atkákhoz :)


Nekem is ez van, én az Apivita márka érzékeny fejbőrre való samponját használom. Egész jól beválik, ha mégis kisebesedne, az érintett területeket bekenem neogranormonnal.

Bár így elmondás alapján a tied erősebb mint az enyém, szóval nem száz százalék hogy működne. :( Azért érdemes megpróbálni

2020. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta a doki, hogy ez egy gombafajta ami megtelepszik a fejbőrön. Ezért jó a kénes sampon, mert ez fertőtlenítő, antibakteriális, megöli a gombákat.


Szóval akkor nekem sose lesz már szép dús hajam, le is mondhatok róla :(

2020. jan. 30. 06:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Nah utánanéztem kicsit jobban, a 'seborrhea' önmagában csak a tünet, rengeteg dolog okozhatja. Nálam ekcéma, nálad meg akkor ezek szerint gomba. Így a kezelés is nyilván a kiváltó októl függ.

Bár szerintem egy célzott gombaírtó hatékonyabb lenne, ha 20 éve használod a kénes sampont és még mindig fennáll a gombás fertőzés...

2020. jan. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert mint írtam használ. Míg azt használom tünetmentes vagyok. Csak ugye énis évente, 2 évente, próbálkozok normális samponnal, reménykedve hátha elmúlt, de ilyenkor mindig visszajönnek a tünetek.
2020. jan. 31. 06:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ez az. Ha visszajönnek a tünetek akkor nem múlt el teljesen a fertőzés, tehát a kénes csak tüneti kezelés. Szerintem valami komolyabb gombaírtót kéne bevetni
2020. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!