Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » ! Voltatok már bőrgyógyásznál...

! Voltatok már bőrgyógyásznál pattanások miatt? Mit ajánlott?

Figyelt kérdés
Nekem ez a pattanásos dolog körülbelül nyolcadikos koromban kezdődött, akkor a szüleim el is vittek bőrgyógyászhoz és Zyneritet ajánlott az arcomra, ami egy ideig hatott aztán nem volt hatásos. Az évek alatt rengeteg pénzt hagytam ott kozmetikusoknál kisebb-nagyobb sikerrel, volt hogy a kozmetikusok ki tisztították, akkor a sebek be gyógyultak, de aztán kis idő után mindenképpen fel teltek. Nem tartom magam durván pattanásosnak, viszont menstruáció körül/alatt szörnyű. Reméltem, hogy a korral elmúlik, mind az ismerőseim nagy részének, de sajnos nem. 21 éves vagyok és igazán szeretnék már szép és hibátlan, pattanás mentes bőrt. (Idegesítő, hogy akik fele annyit nem foglalkoznak az arcukkal, mint én hibátlan bőrük van)

2020. jan. 30. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Menstruáció környékén mindig több van" = igen, mert olyankor megvaltozik a hormonháztartásod. Ez minden nőnél így van, de ha egy-két pattanásnál több jelentkezik ilyenkor, akkor egy endokrinológushoz tényleg érdemes lenne elnézni.

Bőrgyógyászhoz tapasztalataim szerint nem szabad menni, jó párnál voltam már, de akármit is írtak fel, csak rosszabb lett tőle

2020. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnos dettó ugyanezzel a problémával küzdök, és 24/L vagyok.

Eldöntöttem, hogy megindulok az orvosokhoz, hátha kiderítik, mitől van.


Eddigi küzdelmeim során sok mindent kipróbáltam, és a szódabikarbóna jött be leginkább. Kis mennyiséget szórtam a tenyerembe, annyi vizet adtam hozzá, hogy paszta állaga legyen. Ezzel óvatosan "átradíroztam" az arcbőröm, majd le mostam. Csodát rögtön nem tesz, de nagyon hatékonyan tisztít, szárít, és hámlasztó hatása van, halványítja a hegeket.

2020. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Semmit. Azt mondta genetikailag öröklődő dolog. Nincs senki a családomban aki pattanásos/az volt, de mégis genetikai a dolog szerinte.


Nekem az segített hogy kísérleteztem, vettem estroblock, és algás ligetszépe kapszulákat. A pattanás miatti hegek is enyhültek.

2020. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Amikor mentem vissza a kozmetikusokhoz ők is azt mondták, hogy hormonok. Fél éve meg voltam bőrgyógyásznál, akkor nem a pattanások miatt és azt mondta, hogy az anyajegyeimen látszik, hogy mennyire aktívak még, ami normális.
2020. jan. 31. 07:47
 15/16 A kérdező kommentje:
Rengeteget kísérleteztem fekete szappantól elkezdve tojásig, de semmi nem használt.
2020. jan. 31. 07:48
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 éves koromig tűrtem, jó türelmes voltam 14 éven keresztül, na mindegy..

Voltam kozmetikusnál nem segített, változtattam az étkezésemen, nem segített, aztán rátaláltam a bőrgyógyászomra aki elküldött vérvételre (hormon is ), hasi ultrahangra, meg nőgyógyászhoz de mivel minden eredményem jó lett így felírta a roacuttant kicsi adagban először mert nem volt vészes a dolog.

Mivel kicsi adagban szedtem de sokáig azt hiszem 10 vagy 11 hónapig, teljesen rendbe rakta a bőrömet, Szeptember óta nem szedem és azóta sincs egy db pattanásom sem!

Én imádtam szedni, a hajam nem zsírosodott, a bőröm nyílván kitisztul, megszűnt teljesen a zsíros arcbőr problémám is, egyedüli mellékhatása hogy kicsit száradt a szám de carmex segített.

Fogamzásgátló se segített amúgy anno.

Gondolom még gyereket nem szeretnél mert ez mellett nem lehet, úgyhogy én még addig ajálom ezt a gyógyszert míg ilyen fiatal vagy és nem várnám meg a családalapítást.

2020. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!