Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Volt közületek valaki bőrgyógy...

Volt közületek valaki bőrgyógyásznál gyenge-közepes aknéval? Mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés

2-3 hónapom van, hogy viselhetővé tegyem az arcom. már nem bírom elviselni, hogy mindenkinek bababőre van, én meg bármit csinálok, esküszöm csak rosszabb.

Tapasztalatot és kort írjatok!

Köszönöm!

Egy szomorú lány /16


2012. márc. 20. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fog.gátlót.Diane 35-öt és Graciel tablettát.De ennek már 8éve...
2012. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok:24N
2012. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

krémeket.

legalább 2-3 hónapig kell őket használni, hogy legyen bármi hatása, de még lehet, hogy csak ront a helyzeten némelyik. nem biztos, hogy elsőre betalál, és sajnos sokszor csak addig tart a hatás, amíg használod.

volt szerencsém skinorenhez, differinhez, douc, izotrex, dalacin, szedtem antibiotikumot, az hatásos volt, csak több volt a mellékhatása sajnos. :S

roacuttant esetleg felír, főleg, ha magán dokihoz mész, de azt inkább csak súlyos esetre tartogatják, előtte úgyis krémekkel próbálkoznak. :D

elsősorban amúgy az okot kéne megtalálni, de sok orvos letojja sajnos. Jobb esetben azért egy vérképet csináltatni fognak, és ha gyulladást muttat valahol, már csak azt kell megtalálni, az lehet mandula, fog, fül, nőgyógyászati gond.

rosszabb esetben hormonális a dolog, akkor esetleg a fogamzásgátló segít, de én saját tapasztalatból csak a bőr miatt nem szedném. bár diane pl inkább arra van, te döntsd el. én "sima" fogamzásgátlót szedtem, addig valamivel szebb volt a bőröm, de miután abbahagytam, rosszabb volt, mint kamaszkorom legdurvább részén. :S

legrosszabb esetben pedig valami allergia.

amúgy a bármi alatt mit értesz? mivel tisztítod az arcod, milyen gyakran jársz kozmetikushoz? hogy, mennyit, mivel sminkelsz, milyen gyakran fertőtleníted az eszközöket? párnahuzatot cserélj pár naponta! sokszor tényleg olyan dolgok okozzák, amiről nem is hinnéd.

ha kitartó vagy, azért sokat lehet javítani, ha tökéletes bőröd nem is lesz (engem már elkeserített egy bőrgyógyász, hogy arról én ne is álmodjak, csodát ő se tehet - remélem nem egy ilyen lelkiismeretes dokit fogsz ki te is xD), de rengeteget lehet rajta javítani! ha nem is 2-3 hónap, ne add fel, és ha az első doki pár kezelés után se válik be keress másikat, mert van különbség. :)

ja és az én tapasztalataim se keserítsenek el, nálam még nincs meg a fő ok, ami valszeg valami étel lehet. :/ de gondoltam leírom teljes ronda valójában az esetem, hogy bármire felkészülhess és pozitívan csalódhass. :D

22L

2012. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Eléggé félek, hogy antibiotikummal fogja megoldani az orvos, és az kikészíti a szervezetem . már leálltam a tejjel, minden nap 3 féle tonikkal és hasonlókkal mosogatom az arcom, a világ legjobb arctisztítóit vette meg anyukám. A menzeszemmel sosem volt baj.. tehát még ez se lehet kiváltó ok. már nagyon elegem van.

kozmetikushoz nem igen járok, mert akárhányszor elmettem kétszer olyan rossz lett, mint előtte. :/

2012. márc. 21. 21:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Most vettem meg. Estére már megy is fel. :) előre is köszönöm. rossz nem lehet, sok jót olvastam róla :)
2012. márc. 22. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!