Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miteszerek ellen van valakinek...

Miteszerek ellen van valakinek bevált praktikája?

Figyelt kérdés

Jártam egy időben kozmetikushoz, de 2 napra rá mindig olyan volt, mintha hozzá se nyúlt volna. Orvosilag semmi probléma a bőrömmel, néha 1-1 pattanás, de nagyon elvétve. Jelenleg miteszer elleni tapaszt használok, de kb ugyanannyit hat, mint a kozmetikus, csak olcsóbb. Tudom, hogy nagyrészt genetika, nem is várok olyan megoldást, amitől hibátlan lesz a bőröm, csak egy picit jobb.

Arclemosót, tonikot és hidratáló krémet használok minden nap. Az étkezésem is jó, és sok vizet iszom.

Ha van valakinek ötlete, mit tehetnék még, örömmel fogadnám a tanácsot!


2020. febr. 5. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld ki a Garnier 3in1 terméket, hátha segít. :)


Esetleg a krémet jó pár napra felejtsd el, hagyd, hogy szellőzzön a bőröd, az se jó, ha állandóan kened valamivel, és van rajta valami, mert így eltömíted a pórusaidat.

2020. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem jó kozmetikust választottàl!

Lehet érdemes lenne jobbat keresni!


Figyelj oda a arcápolási rutinodra.

Elsőkent, hagyd el a tonikot! Felesleges.

Mi célból használod?

A tonik savas kemhatású. Az a célja hogy az arctej hasznàlata után vissza állítsa a bőr ph-ját. Az arctej lúgos, ezért kell a tonik, hogy a bőr vissza kapja a megfelelő ph-t. Szóval ez a tonik funkciója. Nem tisztítja a bőrt, nem ápolja. Igazàból feleslegesen hasznàlod.

Akkor arctisztítót nem is hasznàlsz?

Mert akkor ez miatt is lehet miteszered. Plussz,még a bőröd ph-ját is eltolod savasba,ami nem tesz jót a bőrnek!

Szóval amit tehetsz, hogy beszerzel egy arctisztító terméket: arctej,arclemosó gél/hab,szappan stb.

A tonikot akkor tarsd meg ha arc tejet veszel. De igazából tényleg felesleges.

2020. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tiszta kézzel és alapos arctisztítás után szoktam kinyomkodni őket. 1-2 napig tart, de én se tudok mit kezdeni velük ezen kívül :/
2020. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Arclemosót használok. A tonik, amit választottam elvileg a hegesedést hátolja meg, a pattanás utáni nyomokat halványítja (most pont volt néhány, és elég hatásos volt :) ). De akkor lehet a lemosó mellé vagy helyett veszek arctejet. Kozmetikushoz nem szívesen mennék vissza, kettőhöz jártam, nincs kedvem több pénzt, időt költeni rá. Biztos vannak jók, akik megérik a pénzüket, de elég drága szerencsejáték. Annyira pedig nem súlyos.

Hidratálóból víz bázisút használok, az nem tömíti el a pórusaimat annyira, plusz a zsíros krémektől amúgy is kipattogok.

Utolsó: a nyomkodást váltottam le tapasszal, nekem jobban bejött, alaposabban kiszedi, mintha nyomkodnám, és nem is sértem meg a bőrömet vele. Pont tegnap tettem fel megint fürdés után, látványosan szebb most, ráadásul a piciket is kiszedi, amikhez amúgy se nyúlnék. A rossmannban szokott lenni piros dobozos, nekem az vált be, mert elég izmos a ragasztó, ami benne van, eddig mindig annyit kiszedett, hogy csak pislogtam. A többi nem vált be.

Esetleg a retinolról hallott valaki? Most azzal szemezek, elvileg segít egységesebbé tenni a bőrt, fokozza a kollagén termelést. Miteszerekkel nem tudom, hogyan viselkedik, lehet semmi hatása nincs rá. De ha jól láttam 2000 Ft-ért már lehet kapni, így egy próbát talán megér, ha már amúgy is szeden kollagént, legalább hasznosuljon.

2020. febr. 6. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!