Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másnak is elkezdett korpásodni...

Másnak is elkezdett korpásodni a haja a "tartós" hajkiegyenesítéstől?

Figyelt kérdés
Két hete csináltattam a kreatinos hajkiegyenesítést, de nem elég, hogy egy hajmosás után kiment a hatása, ma korpásodni is elkezdett :(( tele van korpával, pedig soha életemben nem voltam korpás. Van valakinek ilyen tapasztalata? Remélem, ez csak átmeneti, nem végleges!

2020. febr. 11. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már legalább 5-6 alkalommal csinálták az elmúlt években, de ilyesmit nem tapasztaltam. A hatása pedig vagy egy évig benne marad, persze addigra már gyengül, de a kezelhetőség megvan. Évente csináltatom most már csak. Az elején gyakrabban kell, akkor fél évente-nyolc havonta mentem.


Szerintem, ha neked ilyen hamar kiment a hatása, akkor valamit nem jól csináltak...

2020. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem se csinálták jól. Az igaz, hogy szebb és fényesebb tőle a hajam, de a felétől lefelé, pont a kritikus részén nem szép. Szálkás és hullámos, minden csak nem egyenes. És mától korpás is :(
2020. febr. 11. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért azt tudni kell, hogy nem lesz szögegyenes a hajd. A régi szertől az volt, de azt betiltottàk. Ez a mostani inkább széppé, jól kezelhetővé teszi. Persze egyenesít is, de nem lesz olyan, mintha betonba öntötték volna, főleg nem első kezelésre.


Szálkás viszont nem kéne, hogy legyen. Nem lett elkapkodva?

2020. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, először a fodrászom megmosta a hajamat, majd megszárította és felvitte rá az anyagot, ami 25 percig állt rajta, aztán jött a többi művelet.


Azt már elfogadtam a két hét alatt, hogy nem lett a legszebb és sokba is került :( de hogy korpásodni is elkezdett, na az sok!

2020. febr. 12. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Korpásodni szerintem nem ettől kezdett. Télen mindenkinek korpásabb.


Ez a művelet hajhossztól függően akár 4-5 óra is lehet, kettőnél pedig semmiképpen sem kevesebb. Általában több. Elkapkodni úgy szokták, hogy nem hideggel szárítják bele az anyagot a hajba, hanem langyossal, ami gyorsabb, de elvben nem szabad. Nekem egyszer csinálta egy helyettes fodrász így, és akkor nem is lett olyan jó.

2020. febr. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nekem nem langyossal, nem is hideggel, hanem egyenesen meleggel szárították bele a hajamba. Nem szabadott volna? Maga a teljes kezelés három és fél órán át tartott, a hajam félhosszú, vékonyszálú.
2020. febr. 13. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, igazából többféle vegyszer van már erre, de amit nekem szoktak csinálni, azt csak hideggel szabad, ezért is tart sokáig.


És utána meg kell mosni újra ehhez való samponnal, majd újra megszárítani.

2020. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valami rosszul csinált, az biztos és dühös vagyok nagyon. Azt olvastam valahol, hogy a fejbőrrel nem nagyon érintkezhet ez az anyag. Nem tudom, ez mennyire igaz, de nekem konkrétan teljesen nedves volt a fejbőröm tőle. A hajam pedig a korpán kívül két naponta zsírosodik azóta úgy, hogy tocsog a zsírban! A fodrász meg azt mondja, hogy az nem ettől van, a kiegyenesítés meg azért nem lett eredményes, mert makacs hajam van.
2020. febr. 14. 15:44
 9/10 anonim válasza:

Nekem is egy hajmosásig tartott a hatása! Tavaly májisban, utána fele hajam kohullott, meg a fülemog feltört! 1 éve volt, most kezdett helyrejönni!


Ilketve formaldehides volt, amitől konrétan még másnap is rosszul voltam, nem csak ott! Meg az egész élmény, hogy minden vendég, mindenki engem szidott! Soha, soha többet!


De aznap nagyon szép volt, megérte a 30ezer... Másnap bezsírosodott, mint a fene....

2020. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#3


Nekem pont a régi formaldehiddes csinláta, gondolom maradt neki, manapság senki nem kéri, 2013-ban volt divat!

Az csípi a szemedet, torkodot, orrodat... De nem hiszem, hogy törvényellenes, máshol is csinálnálják! Én mit tudtam, mit használ... Amúgy törvényellenes, meg betiltott biztos nem, ebayen is árulják, meg sok fodrász csinálja még ezt...


De mondom, nekem is egy hajmosás, illetve az elsőnél itt-ott, második után teljesen kiment belőle! Ugyanúgy göndör volt! De én nem is bántam, mert anyám rájött, megtalálta a blokkot is, ha az nincs, nem találja meg, akkor nincs ilyen gond, mert visszaállt! Balhéztak.... Belezakkant, hogy be van festetve, mert fényesebb, meg egyenletes szép barna lett...


De igazából soha többet, ha 2 hónapig egyenes, akkor sem... Hülyeség volt...

2020. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!