Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajszín állna jól a...

Milyen hajszín állna jól a bőrszínemhez? Hiába olvasok utána, nem igazán értem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hiába olvastam el több cikket is, nem nagyon tudom eldönteni, hogy mégis mi passzolna hozzám. A legnagyobb probléma az, hogy én nagyon szeretem az extrémebb, színesebb hajakat, és olyan is szeretnék. Sötétkéken gondolkodom egy ideje, de tulajdonképpen már ott tartok, hogy bármi jó lenne, annyira nem élvezem egyik színt sem magamon. (Jelenleg szőke vagyok. Előtte gesztenyebarna voltam, de volt már rézvörös és sötétlila is.) Mindig csábított a narancsos szín és a rosegold, de nem volt rá alkalmam.


Világos bőröm van, meleg árnyalatú ha minden igaz, de gyakran pirosas/rózsaszín is a bőröm(leginkább az orrom körül), úgyhogy nem tudtam eldönteni hogy akkor most hideg vagy meleg árnyalat. Valószínű csak én vagyok ehhez túl butus. Kék szemem van kicsit szürkés beütéssel.


Sajnálom ha kicsit hülyeség kérdés, de tanácstalan vagyok, szóval remélem kapok választ. Előre is köszönöm!:)


18/L



2020. febr. 13. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nehéz megmondani, lehet még képpel és nehéz lenne. Milyen az eredeti hajszíned? Linkelj képet.
2020. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem,ezt tenyleg nehez neha eldonteni mivel sokaknak nem egyeneletes szinu a bore. A sötétkékkel szerintem nem lohetsz melle eddig meg nem lattam olyan bortonust.amin ne mutatna jol eaadasul a szemedet is biztos kiemeli. Vannak appok amikkel ra tudod szerkeszteni a valasztott szint a hajadra ugy esstleg mev rudod nezmi a tobbi szint, meg a fodrasz is meg fogja tudni mondani valoszinuleg h mi allna neked jol
2020. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti hajszíned milyen? Mivel a szemed színe hideg, ezért ha az eredeti hajszíned hamvasabb, szürkésebb, vörös és arany árnyalatok nélkül, akkor hidegebb típusba sorolnálak, ebben az esetben a legtöbb élénk és extrém szín nagyon jól passzolna a bőrödhöz (élénk lila, kék, zöld, ciklámen, stb.).

A narancs meg rosegold árnyalatok inkább melegebb típusú, barnább bőrrel passzolnak, én így mindenképpen a sötétkék mellett döntenék, a szemedet is szépen kiemelné, plusz optikailag kicsit "kiütné" a pirosasabb részeket a bőrödön.

Világos bőrnél nehéz megállapítani a hideg/meleg árnyalatot, mert eleve annyira kevés a pigment a bőrben, hogy nem igazán látszik. Inkább a haj meg a szem színe lehet árulkodó. Plusz sok a tévhit ezzel kapcsolatban, sokan hiszik, hogy a hideg típusnak biztos malacrózsaszín a bőre, pedig ez nem így van. Én hideg színtípus vagyok, szürkéskék szemmel, eredetileg szőke, amolyan seszínű szürkeszőke hajjal, de a bőrömön semmilyen rózsaszínes árnyalat nem fedezhető fel, inkább olyan szürkésebbnek, fakóbbnak mondanám, de alapvetően egy elég neutrális színem van, mégsem passzolnak hozzám a meleg árnyalatok, egyszerűen betegnek tűnök tőlük és nagyon sápasztanak.


24/L

2020. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Gyerekkoromban tejfölszőke voltam, de fokozatosan sötétedett be a hajam, így mára már egy egészen sötétszőke, már-már inkább barna hajszínem van. Még a festések előtt egy szürkés-szőkésbarna loboncom volt. Most a lenővések annál sokkal sötétebbek.


Azt is olvastam, illetve láttam egy videóban, hogy beleszámítanak a erek színei a döntésbe. Nos nekem kékes-lilásak, így ha minden igaz sikerült megállapítanom, hogy hideg árnyalatú vagyok. :)

2020. febr. 16. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!