Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyerekkor után eltünhet a tokám?

Gyerekkor után eltünhet a tokám?

Figyelt kérdés
Nagy tokám van és nem tudom mivel tüntetthetném el esetleg valami sporttal?Vagy az is lehet ,hogy ez genetika és életem hátra lévő részében is megmarad?

2020. márc. 6. 16:48
 1/5 anonim válasza:
hány éves vagy? szerintem simán benne van, hogy el fog tűnni, persze attól függ hány éves vagy és mennyit fogsz még nőni. Ha elkezdesz sportolni, az sosem árt, de ennél többet nem kell megtenned érte most még, a diétával meg hasonlókkal várd ki, amíg a tested nem változik többet
2020. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Fogyni le. A toka zsír.

A disznonal is.


Nekem is van nyugi,de ha fogysz azis lemegy.

2020. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A toka léte vagy nem léte nem egy végleges állapot, hanem a túlsúlyról szól. Amikor felesleg lesz rajtad, akkor megjelenik, és a felesleg mértékétől függően lesz nagyobb vagy kisebb. Ha lefogysz, eltűnik. Ha megint meghizol, megint megjelenik, ha megint lefogysz, megint eltűnik.


Közben persze a kötőszövetek minden tokanövesztés alkalmával megnyúlnak kissé, igy egy idő után veszit ott a bőr a feszességéből akkor is, ha éppen nincs tokád. De ez majd felnőttkorban lesz "rizikós", gyerekkorban/fialalkorban még nyom nélkül eltűnik a tokád.


Mindig mondják, mégis sok ember még minig nem tudja, hogy a hizás és a fogyás sem egy-egy testtájat érint. Hason, tokán, combon persze látványos a felesleg, de valójában a test egészén egyenletesen oszlik el a túlsúly, és fogyáskor is egyenletesen megy le róla. Ezért nem lehet csak hasról, vagy csak tokáról fogyni. Vagy mindenhonnan fogysz, vagy sehonnan.


Ha túlsúlyos vagy, pedig az életmódod nem indokolná, akkor fordulj orvoshoz mielőbb, mert ha esetleg kilakult egy krónikus anyagcserezavarod, vagy pajzsmirigy-betegséged, akkor nem fogsz normális testmagasságúra megnőni, és hiába fogsz küzdeni a túlsúly ellen.

2020. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok ,55kg és még túlsúlyosan sem nézek ki
2020. márc. 16. 14:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Most jelenleg striák jelentek meg a combom környékén pedig nem híztam sem fogytam
2020. márc. 16. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!