Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gumós pattanásokra tudtok...

Gumós pattanásokra tudtok belsőleg valamilyen erős gyógyszert? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már kb. 2 éve vagyok úgy, hogy gumós pattanások jelentek meg az arcomon, és fejbőrömön. Voltam bőrgyógyászhoz 2x is és kenőcsöket irt fel és semmit nem ért. Leginkább ott vannak gumós pattanások, ahol szőr is nő az arcomon. Nem hiszem, hogy szőrtüszőgyulladásom lenne. 24/F

2020. márc. 28. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Aknénak hívják. Szerintem keress fel egy másik bőrgyógyászt, mert erre nincs vénynélküli gyógyszer.
2020. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi! Utana nezek!
2020. márc. 28. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, Doxycyclin. De ez egy erős antibiotikum, nem is szabad sokáig szedni egyszerre.
2020. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes több orvost is elmenni. Hátha valaki észre vesz olyan fontos tényezőt, amit előtte más nem!

Esetleg teljes vérképet kérni, hátha van gyulladás a szervezetedben, vagy esetleg allergia. Fogaid jók? Nincs esetleg szuvas fogad? Az is okozhat pattanást.

Tápláljozásodra figyelsz?

Annyit hozzá tennék hogy a pattanás latinul az akne. Szóval minden pattanás akne! Nem csak a nagy gyulladt mélyen levő!

Az pattanásoknak/aknéknak van több fajtájuk. Ezeknek is van nevük. Így nem tudom melyik lehet neked, de simán lehet a nem megfelelő borotválkozástől. A borotválkozás során, apró hámsérülések keletkeznek, ahol könnyen a szőrtüszőbe jut a baci. Minden pattanas/akne a szőrtüszőben jön létre! Hiszen a faggyu mirigy oda üríti a váladékát.

Mivel borotválkozól? Gyakran cseréled a pengét? Borotvalkozás után érdemes alapossan elmosni a borotvát, illetve lefújni eszközdertőtlenítővel és kizárlóg CSAK szárazon elrakni a helyére, hogy ne telepedjenek meg a bacik.

2020. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van rossz fogam persze, par lyukas, borotvalkozni nem szoktam mivel borostat viselek
2020. márc. 29. 00:37
 6/6 anonim válasza:
B3 vitamin + cink
2020. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!