Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a fogamzásgtáló tabletta...

Ha a fogamzásgtáló tabletta megszünteti a pattanásokat a hátamon, abbahagyásával pedig újra visszajönnek, annak csak hormonális oka lehet?

Figyelt kérdés
Rengeteg szokott belőlük lenni, néha hegesednek is, de sima pattanások főleg. Arra vagyok kiváncsi, hogy ételtől vagy emésztőrendszeri problémától lehetnek-e, amit mégis elnyom a tabletta vagy mindenképp hormonális eredetűek? Sem az arcomon, sem máshol nincs, csak a hátamon. 26 éves vagyok
2020. ápr. 13. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég valószínű.
2020. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű
2020. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A fogamzásgátló elnyomja, viszont nem biztos, hogy hormonális eredetű. Én bakteriális fertőzésre tippelek. Izzadékony vagy egyébként?
2020. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a fogamzásgátló rontja egyes élelmiszerek felszívódását,de nem gondolnám,hogy fogamzásgátló szedésével ne lettek volna tüneteid étel érzékenységre.Sajnos az allergia vizsgálatok se mindig adnak pontos képet. Ismerősi körömből hallottam már párat,hogy amikor gluténra nagyon minimális eltérése volt és az orvos azt mondtam,hogy nem kéne,hogy baja legyen tőle,de amikor elhagyta érdekes módon nem puffadt, elmúlt a migrénje is.Szóval én azt tanácsolom,hogy legalább 1 hónapra zárd ki az glutént az életedből és ha vannak tüneteid,akkor a tejtermékeket zárd ki. Hormonális okok is állhatnak a háttérben viszont. Lehet PCO/PCOS,inzulinrezisztencia,pajzsmirigy gond. Mikor hagytad abba a fogamzásgátlót? Más tünetet észleltél magadon a pattanásokon kívül?
2020. ápr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!