Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kombinált arcbőr kezelésére...

Kombinált arcbőr kezelésére milyen termékeket érdemes használni?

Figyelt kérdés

Rengetegek szenvedek az arcbőrömmel, mert a homlokom és az orrom körül folyton száraz és hámlik a bőr, de időnként emellett zsírossá is válik ez a terület. Rossz, olajos tapintású lesz, és fénylik. Plusz főleg a menstruációm előtt, de kisebb mértékben folyamatosan jelennek meg új pattanások az egész arcomon és a nyakamon is. Ezek szerencsére nem túl nagyon, de sok van belőlük így zavaró. Ja és ha ez nem lenne elég bár fiatal vagyok elég karikásak a szemeim is.

Próbálok kialakítani valamilyen rutint, hogy mérsékeljem a problémákat, de nagyon nem értek a különböző krémekhez,szérumokhoz,stb... Aki hasonló problémákkal küszködik/küszködött hogyan építi fel az arcápolós rutinját? Miket használ?

Köszönöm(=:



2020. ápr. 16. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a hámlás szerintem inkább seborrhea lesz. Nekem ugyanez van, az orrom és a szemöldököm között a homlokomon olyan mintha hámlana, emellett nagyon zsíros a T vonalam.

Arctisztítónak ezt használom: [link]

Utána arcradír: [link]

Seborrheara pedig ezt: [link]


Utóbbi önmagában is nagyon jó, a zsíros bőrömet is helyre rakja.

2020. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mást nem használsz ezeken kívül? Milyen mértékben segítenek?
2020. ápr. 16. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Szoktam még tonikot használni: [link]

És néha ezt a krémet amikor eszembe jut: [link]

Továbbá az arctisztó gélt ezzel szoktam eldolgozni: [link]

ezzel rásegítek kicsit, hogy az elhalt cuccokat leszedje rendesen.


Az összes közül az arctisztító gél és a dermofil paszta a leghatásosabb, teljesen tisztának érzem ezektől az arcom. A pasztát mindenképp érdemes kipróbálnod a seborrhea miatt mert az tovább terjed a fejbőrre is és akkor már sokkal nehezebb megszabadulni tőle. Rendszeresen kell használni, én heti 1x szoktam. Sajnos ez végleg sosem fog eltűnni de ezzel kordában lehet tartani.

2020. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az én arcbőröm ugyanilyen volt.Elkezdtem használni a "Garnier Pure 3 az egyben" termékét és azóta nagyon szépen helyre jött.kevésbé zsírosodik és mivel arcradírként is funkcionál nem hámlik.Így a menstruáció előtti napjaimon sem lesz azóta nagyon kritikus pattanásos arcom.Én mindennap használom:) csak ajánlani tudom:) Rossmannból vagy bármelyik drogériában beszerezhető kb 1400 forint:) 18/L
2020. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

[link]


Én a hármas voltam az előbb és erre gondoltam:)

2020. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat én nem akarok senkit sem leszólni, szóval nehogy sértésnek vegyétek. De ezek a termékek borzasztóak. Teli vannak alkohollal, a lemosó sls-t és parabénokat tartalmaz. A bőrradírt úgy ahogy van el kéne felejteni, csak mikrosérüléseket okoz.

Ugyan ilyen bőröm van/volt csak mellé extra érzékeny is. Egyebként a fent ajánlott termékeket mind próbáltam még tini koromban de hosszútávon egyik sem vált be. Aztán nagyon rákattantam az arcápolásra, skismart.hu-n rengeteget tanultam, mindenkinek ajánlom.

Peldaként leírom, hogy én miket és miért használok, de nem ajánlom, hogy egy az egyben lemásold, inkább magadnak tapasztald ki, hogy mi az ami beválik és egyesével építsd fel a rutinodat.


Reggel


Cerave hidratáló arclemosó gél

Gyógyszertárban kapható, Mo.-n tavaly kezdték forgalmazni a márkát. Egyaltalán nem szárít, 3 féle ceramidot tartalmaz, amik hozzájátulnak a bőr védőrétegének fenntartásához. Én a közel fél literes kiszerelést szoktam megvenni, 4ezer alatt van és anyukammal ketten használva is elég fél évig (glamour kuponnal szoktam akciósan venni).


Purito centella grenn level tonik

Ez az egyik "felesleges" termék amit használok. Hidratálás szempontjából ad a rutinhoz és szeretem nagyon de ha választani kéne, hogy az amit azért használok, mert imádok termékekkel kísérletezni, akkor ez lenne az egyik.


Cosrx snail mucin esszencia

Majdnem ugyanez a kategória. Hidratáláshoz ad hozzá plusz ha bárhol lesz rajtam valami seb, akkor ezzel extra gyorsan megy a gyógyulás


Geek&Gorgeous aPAD szérum

Azaleinsav származékot tartalmaz. Ez egyrészt segít az orcáimon lévő bőrpír halványításában (enyhe rosaceám van), másrészt nagy jó miteszerek és pattanások ellen.


G&G b-bomb

Niacinamidos szérum, ez az egyik nagy kedvenc. Szabályozza a bőr faggyútermelését, szintén jó miteszrek és pattanások ellen plusz az én bőrömnek lesz egy üde fenye tőle.


The ordinary NMF

Oljamentes hidratáló. Nem lesz tőle zsíros a fejem, nem komedogém, hamar beszívódik és jól hidratál.


Cosrx aloe sunscreen

Ez az egyik kedvenc fényvédőm, bár ha sminkelni szoktál akkor nem biztos, hogy a legjobb választás.


Este

Cerave arclemosó

G&G cheer up hámlasztó

Bőrradír helyett csakis hámlasztó! Sokkal kíméletesebb. Viszont kötelező mellé fényvédő!

Purito tonik

Cosrx esszencia

G&G b-bomb

TO NMF


Ez így elsőre rengeteg, nekem 1 év volt mire ezeket mind bevezettem. Először válassz egy arclemosót, egy hidratálót és egy fényvédőt. Ha ez a hármas megvan és mindegyik jó a bőrödnek, akkor válassz hámlasztót. Majd szérumokat ha szükséges.

2020. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!