Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért fogadják el nehezen...

Miért fogadják el nehezen Magyarországon, ha egy nő kopasz?

Figyelt kérdés
Borzalmas az állandó bámulás az utcán. Mi olyan nagy szám abban? Van egy bizonyos betegségem, amiért hullik. Ezzel együtt kell éljek. Ezért inkább leborotválom időközönként. Minek rejtegessem, ez is én vagyok.

2020. máj. 1. 05:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

És te miért nem fogod fel, hogy furcsa, ha egy nő kopasz? Ha betegséged van, akkor takard el kendővel, vagy vegyél parókát.

Ennyi. Ez az ország nem Amerika. Alkalmazkodj, vagy viseld tetteid után járó következményeket.


Kitartást kívánok a betegségedhez.

2020. máj. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk azért, mert az átlagtól feltűnően eltér. Akkor is bámulnak, ha kék a hajad, ha bokáig ér, ha virágokkal van tele tűzdelve. Nem agysebeszet.
2020. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Azért, mert Magyarországon minden másságot, furcsaságot, kivételességet nehezen fogadnak el az emberek. Hallottál női zseniról? Néhai Czeizel szerint nem létezik. Szerintem igen. És legalább annyit lehet vele és miatt szenvedni, ha nem találod meg az utadat, mintha kopasz lennél egy betegség miatt. Az utóbbira ugyanis létezik paróka.
2020. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Az emberek nagy része (nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon) hajlamos megnézni mindent, amit szokatlannak talál. Ennek oka egyszerűen a kíváncsiság, nem feltétlenül a rosszindulat vagy a helytelenítés. Aki jól nevelt és tapintatos, az nyilván nem meregeti a szemét látványosan, de ugyanúgy felmerülhet benne, pl. a te esetedben, hogy vajon betegség okozza, csak úgy heccből nyírtad le, vagy netán valamilyen szubkultúrához tartozol. Az is lehet, hogy sajnálkoznak magukban, de lehet, hogy pont azt gondolják, haj nélkül is milyen jól nézel ki. :)

Ha zavar, ott a megoldás, előttem megírták. De még jobb, ha megerősíted az önbizalmadat és nem törődsz a bámulókkal. Vagy próbáld ki egyszer, hogy visszabámulsz! :)

2020. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy megbámulnak az utcán, és hogy elfogadnak-e, két különböző dolog. Ha egyéb téren nincs gondod az emberi érintkezéssel (barátok, tanulás, munka stb.), akkor talán nem olyan vészes a helyzet. Az ismeretlenek meg hadd nézzenek, ha nekik jólesik.

Valószínűleg nincs olyan ember, aki soha ne nézett volna meg valakit a szokatlan külseje miatt, legfeljebb diszkréten tette. Az más kérdés, hogy az érintett ilyenkor még a közömbös tekinteteket is tolakodónak, bántónak érzi, erről valószínűleg a legtöbbünknek van valamilyen fokú személyes tapasztalata, legalábbis én tudnék mesélni...

Amúgy egyre inkább azt veszem észre (legalábbis Budapesten), hogy az emberek alig figyelnek oda a másikra (ez jó is, rossz is). Vagy az van, hogy már senki nem lepődik meg semmin, vagy mindenki csak a saját gondjaival van elfoglalva.

2020. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Az emberek részéről ez egy önkéntelen reakció, hogy megnézik azt, ami szokatlan. A teljes kopaszság márpedig a férfiakon is feltűnő. Kérlek ne haragudj ezért. Gyógyulást kívánok.
2020. máj. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Akik azt írták, hogy ez nem csak Magyarországon van így, azokkal értek egyet. A bámulás nem feltétlen jelenti, hogy elítélnek, vagy valami. Persze sokan nem annyira akarják elfogadni, ha egy nő kopasz, de sokan például azt se, ha egy férfinak hosszabb a haja, stb. Szóval na, az ilyenek kapcsán mindig is megoszlóak lesznek a vélemények. De a bámulás is sokszor nem szándékos. Mármint, már annyira automatikusan is csinálhatja az ember, hogy észre sem veszi az ember. Meg bámulhat csak kíváncsiságból, vagy szimplán mert eddig nem nagyon látott még kopasz nőket. De ez nem azt jelenti, hogy elítélik, vagy ilyesmi.
2020. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Abból, amit írsz, egyfelől azt lehet kivenni, hogy már elfogadtad a helyzetedet, és nem szeretnéd rejtegetni magad. De ha tényleg így van, miért idegesít annyira, ha számodra nem fontos idegen emberek megbámulnak?

Ne vedd rossz néven, hogy ezt mondom, de nem lehet, hogy mégsem tetted túl magad a dolgon lelkileg? Ez teljesen természetes lenne, hiszen a nőket különösen megviseli, ha valami nincs rendben a hajukkal.

Még elmesélném, hogy évekkel ezelőtt munkába menet gyakran láttam egy fiatal nőt a villamoson. Nagyon vonzó volt, egyedi stílusban öltözködött, mindig valami különleges fejfedőt hordott. Csak napok múlva vettem észre, amikor egyszer mellettem állt, hogy nincs haja. Valami horgolt sapkafélét viselt, amin annyira nagyok voltak a lyukak, hogy kilátszott a fejbőre. Így nyilvános helyen sosem mertem megszólítani, pedig nagyon tetszett és szívesen megismerkedtem volna vele...

2020. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

"már elfogadtad a helyzetedet, és nem szeretnéd rejtegetni magad. De ha tényleg így van, miért idegesít annyira, ha számodra nem fontos idegen emberek megbámulnak?"


Ez akkora hülyeség. Egyszerűen zavaró a bámulás, akkor is, ha 100%-osan elfogadod magad. Rajtam nincs semmi feltűnő, szürkébb nem is lehetnék, és így vagyok boldog, de akkor is zavar, ha bámulnak, mert mi a fszt kell nézni.

2020. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Minek borotválod?? Ha ennyire zavar, akkor ne légy ilyen lusta és inkább szedd fel! Nem bántásból, de ez is egy opció.
2020. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!