Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrász el rontotta a hajam?

A fodrász el rontotta a hajam?

Figyelt kérdés

Már derékig ért a hajam és elmentem fodrászhoz ,hogy vágjon le belőle 2 centit. Erre ő addig vagdosta amíg lapockámig nem ért.Otthon meg mértem 21 cm vágott le. Nem töredezett vagy ilyesmi,mert minden évben vágattam le belőle. Csak az a fodrász aki eddig csinálta elköltözött Baja városból Esztergomba.Oda nem mehettem utána.Ezt a fodrászt ajánlotta, aki el Cseszte azt, amit én évekig növesztettem.

Most utólag mit csináljak? Hívjam fel és mondjam neki? Vagy mi legyen. Már kisírtam a szemem miatta.


2020. máj. 28. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

:O... hogy hogy?? hogy tudott ennyit kivágni a hajadból 2 cm helyett?

Akkor nem láttad, amikor vágta, hogy ez sok lesz? :(

2020. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem láttam mert hátulra fésülte és ott vagdosta. Mindig csak kicsit így a földre esett haj sem volt hosszú. Addig nyírbálta,amíg félhosszú lett.
2020. máj. 28. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Hu, nagyon együtt érzek veled. 19.évesen én is pont így jártam, rá adásul esküvő előtt pár héttel. Derékig érő, 65.centis szép hajamat addig vágta, amíg válig érő lett! Bejött hozzá egy barátnője munka közben dumcsizni, nem figyelt oda. Én is otthon sírtam napokig. Volt pofája azt hazudni a szemembe, hogy én azt kértem, hogy kb.20.centit vágjon le. Normális az ilyen fodrász? Annyit tudok mondani növeszd vissza, reméljük hamar vissza nő. Tudom, sovány vigasz..:((
2020. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Derékig ért.

21 cm le lett vágva.

Most fele hosszú.


Matek.....

42 cm volt eredetileg

2020. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4 és válaszoló!

Nem azt írtam,hogy fele hosszú ,hanem félhosszú ami azt jelenti ,hogy nem hosszú. Lapockámig érő haj nekem csak fèlhosszú sajnos😢😢!

Egyébként 72 cm volt a hajam hossza. 184 cm magas vagyok,így a 72 cm haj nekem derekamig ért.

2020. máj. 29. 05:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, nem volt egyértelmű számomra. Mostmár értem.
2020. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Én műkörmös vagyok. Hibázni hibázhat mindenki, most nem fogok a fodrász mellett pártolni, de amikor valaki évekig végzi ugyanazt a munkát, nyilvánvalóan fog elkövetni baklövést! A munkám során jártam már úgy, hogy nem néztem meg, megkötött-e rendesen a fényzselé, pedig mindig ellenőrzöm, akkor kihagytam. Még aznap visszajött a vendég, jelezte, hogy nemrég fizetett érte, mégis mi történt a körmével? Nem kötött meg a fényzselé. Korrigáltam. Volt, akinek betegség miatt nem bírta a körme a műkörmöt, bár ezt előre egyikünk sem tudta, 3 nap múlva jelezte, hogy kifizette érte a pénzt, leesett az összes. Akkor volt nálam először az illető, visszajött, beszélgettünk, kiderült, hogy betegség van a háttérben. Ez még nagyon-nagyon régen volt, tudjátok, amikor nem sablonoztunk, hanem a tipes körmök voltak. Kijöttem az iskolából, elkezdtem dolgozni, ugye tipel készítettem a körmöt, én kis kezdő naív, csakhogy egy helyen maradt levegő alatta és algásodni kezdett a vendég körme (gombásodni szerencsére nem gombásodott be, időben észre lett véve). 11 év alatt olyan is volt még régen, hogy valakit beírtam, nem néztem a naptáramat, a vendég várt rám, én meg úgy emlékeztem, aznap csak 10-re kell mennem...hát, 8-ra kellett volna. Egyszer egy tanuló lány került hozzám, mondtam a nővéremnek, hogy álljon már be "modellnek" a lányhoz, hogy tudjon valakin hosszú körmöt is gyakorolni. L-es méretű körmöt kellett volna építeni, balerina formában, de a lány annyira nem találta el az egyenes véget, hogy mindig csak reszelt, reszelt a végéből, egyiken sikerült az egyenes vég, de rövid volt a másikhoz képest, akkor abból is reszelt, de akkor megint nen egyezett a méret, a lényeg, hogy a végére az L-es méretből az lett, hogy éppen elérte az M-es méretet. Őszintén szólva neki ez gyakorlásnak lett feladva, de ilyet sem szabad szalonmunka során megengedni! Ugyanez történt a te hajad esetében is.

Ezeket azért írtam le, mert minden ember hibázik élete és munkája során. Értem, hogy nem szabad ilyen hibákat megengedni, de sajnos néhanapján előfordul, még orvosok esetében is. Én a saját baklövéseim, hibáim kárán azt tudom mondani, hogy semmit nem veszítesz, ha a fodrásznak jelzed! Nem kell bunkónak lenni, nem kell leordítani, de határozottan mond meg neki, hogy te mit kértél és mi volt az elképzelésed, nem erről volt szó!

Pl. én sem vettem rossz néven, amikor régen a pályafutásom kezdetén a fent említett példa alapján algásodott egy vendégem körme és ő szólt nekem. Ezekből a visszajelzésekből jön rá a szakember a hibáira és ha van benne egy kis emberség, akkor nem jársz úgy, mint a 3-as hozzászóló, akinek a fodrász azt hazudta, hogy ő kérte ilyenre. 😓 Ha mégis ilyen lenne ez a fodrász is, és nem képes a saját hibáját elismerni, akkor fejben is van baj és őszintén, hagyd az ilyet a fenébe!

2020. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!