Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinálhatnék még a pattaná...

Mit csinálhatnék még a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Nagyon pattanásos az arcom pedig már nagyon nem vagyok kamasz (30 éves vagyok).

Jelenleg van 3 db nagy, fájdalmas és kb 10 pici + nyilván a régi pattanások utáni piros foltok.


Bőrápolási rutinom:

Reggel: lemosás egy pici G&G jelly jokerrel, azelainsav, beauty of joseon fényvédő

Este: pompom folyékony lemosó, jelly joker, niacinamid, retinol, hidratáló.

A felsorolàsban minden szert/hatóanyagot próbáltam már elhagyni hosszabb időre, nem változott semmi.


Nem eszek zsírosan/olajosan.


Sportolok rendszeresen.


Bőrgyógyásznál korábban voltam már 2x, kb rám se nézve adott valami krémet ami semmit nem csinált, nem akarok több egész napot szánni erre a zsákbamacskára.


Mit csinálhatnék még, hogy ne legyen tele ragyákkal az arcom?? :((


ápr. 25. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy hónapig, hogy állati termékeket, félkész-kész élelmiszereket, rendelt kajákat nem eszel - ha valamire ezek közül érzékeny vagy (ami elég gyakori) , akkor látványosan javulni fog a helyzet, utána meg tudud tesztelni, mi az, amit bírsz ezek közül és mit nem.
ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem szedsz mostanában valamilyen nagyobb dózisban B vitamint tartalmazó szert? Vagy esetleg élesztő tablettát, multivitamint, hajvitamint? Mert ezek is okoznak nagy gyulladt pattanásokat. Nekem a niacionamid is okozott pattanást. Szerintem minimalizáld a rutinod egy darabig és figyeld a bőröd.
ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Én 2,5 éve elhagytam teljesen a cukrot az életemből és figyelek rá hogy ne egyek zsíros kajákat. Azóta nem csak a közérzetem javult, de jobban is alszok, kipihentebben kelek és nincs pattanásom egyáltalán. Esetleg próbáld ki a cukormentességet. Nem azt mondom hogy tuti segít, de egy próbát megér. Na meg ezek mellé nyilván sportolok és próbálok egészségesen élni. Nem cigizek, egy hónapja koffeint sem iszok és alkoholt is csak nagyon mértékkel, ritkán. Szerintem mindennek az alapja a megfelelő táplálkozás és egészséges életmód. A krémeket meg gyógyszereket el kell felejteni, szerintem hosszú távon többet árt mint használ.
ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Ilyeneket eleve nem igazán eszek már pár éve.


#2

Két hete szedek egy multivitamint amiben van több B, korábban nem szedtem és akkor is ilyen volt. A niacinamid előtt is. :(


#3

Nem igazán eszek hozzáadott cukros kajákat egy ideje, persze gyümölcsöt és hasonló “magàtól cukros” dolgokat igen, ezeket nem akarom elhagyni.

ápr. 26. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Üdv a klubban,27leszek, és ragyás már 17éve.

Sajnos akinek androgénérzékeny a bőre,az a fejére is állhat.

Engem már mindenhogy kivizsgáltak,roaccutant is szedtem több évig.


Csak fogamzásgátló alatt volt szép bőröm,pedig nincs androgén túltermelésem,pusztán a bőrömben több az androgénérzékeny receptor.


Esetleg tipp még,hogy bölcsességfogaiddal minden ok? Nekem most fogják kiműteni őket (nem gyulladtak,de borzasztó xarul nőttek). Még ez egy utolsó remènyem…

ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlót használok pár éve, de egyáltalán semmit nem változtatott a bőröm állapotán se pozitív se negatív irányba. :(

Fogaimmal nincs gond.

ápr. 26. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Milyen fajtát szedsz? Mert aknéra a dienogest vagy még esetleg a drospirone jó. A többi még rontani is tud rajta/nem segít.
ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nuvaring fogamzásgátlót használok, nem aknéra hanem fogamzásgátlásra. :)
ápr. 27. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Azelainsavat tedd át estére.

Este jelly joker előtt használj egy olajos lemosót. Niacinamidot tedd át reggelre. Retinolt ne használj minden este. Effaclar duo+M-et ajánlom. A pompom lemosó milyen? Ha a BHA tartalmú, keress egy másikat és ezt csak minden második este használd. La Roche-Posay Cica-t ajánlom retinol után. Glycolic acidot ajánlom még minden 2. este (ne retinollal) az ordinary márkájút. C vitamin reggelente esetleg. Pattanásra közvetlenül Uriage pattanás paszta ajánlom. Szalicilsavat is ajánlom (ne retinollal). Esetleg anua heartleef toner. Differin gél, Anua peach serum. Ezeket váltogathatod. Külsőleg ezek segíthetnek.

ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!