Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyiktől nő legnyorsabban a...

Melyiktől nő legnyorsabban a haj? Ha kenem ricinusolajjal, ha nem mosom sokszor, ha sokszor mosom vagy ha hajszeszezem?

Figyelt kérdés

Karantén alatt egy kicsit "megbolondultam", mint mindenki, mert unatkoztam és gondoltam, kipróbálom, ha letolom a hajam teljesen kopaszra. Május közepén tettem, ezt az oltári nagy hülyeséget... Most már 2 cm-s hajam van, mindenhol és szeretném ha gyorsabban nőne, mert így eléggé hülyén nézek ki, se nem hosszú (tehát belőni még nem tudom), se nem rövid, hogy csak úgy van és semmit nem kell vele csinálni, középen kezd úgy kinézni mintha kakastaréjom lenne, persze még rövidben, kezd úgy középre állni, oldalt, pedig rendes (olyan mintha felül hosszú lenne és oldalt ekkorára nyírnák).


Szeretném ha felgyorsíthatnám a növekedést és legye kb. akkora, hogy fel lehessen állítani.


Interneten olvastam, hogy a ricinusolaj remek minden szőr növekedésének a felgyorsítására, máshol pedig hogy a természetes gyógynövényeket is tartalmazó Bánfi hajszesz. Melyik a jóbb? Esetleg mind a kettő? Eddig úgy csináltam. VISZONT láttam ilyen kihívásokat Youtube-on, hogy 1 hónapig nem mosok hajat stb. és mondta, hogy miután teljesítette, eléggé nagyot nőtt a haja. Ezzel van nekem is egy tapasztalatom, amit annyira nem figyeltem. A hajam, amit levágtam eléggé töredezett volt és ápolatlan, valamint ronda (de ha a végét vágom csak le, azzal is meg lehetett volna oldani), mivel féltem fodrászhoz menni, mivel akiknél eddig voltam, mindig annyira levágta, hogy szinte 1 kg. zselé és lakk kellett rá, hogy legalább megálljon, a másik pedig kvázi, épp hogy egy milit vágott belőle és szinte már elmehettem volna, egy rövidebb hajú lánynak, és nem is ful rövid, hanem csak RÖVIDEBB. Itthon próbálkoztam a hajvágással és hát nem mertem nagyon vágni belőle, így nőtt és nőtt, hajat mosni meg nem nagyon szerettem, mivel elég hosszú idő volt, ezért volt hogy kitóltam 2 vagy ritkán, de akár 3 hétre is, a kettő közötti időt és bár nem annyira figyeltem, de eléggé megnőtt, pár hónap alatt már a számig ért, annak ellenére, hogy előtte csak a szememig vagy egy kicsit alá. Ez szerintem még elképzelhető, hogy igaz is, mivel, nem távolítják el róla, a természetes és egészséges zsiradékokat is róla.


A nagymamám azt mondja állandóan, hogy gyorsabban nő a haj, ha sokat mossák. Nem, tudom, hogy ez mitől lenne és én nagyon nem is tapasztalom. Bár lehet, hogy van benne valami, mert kb. 1 hónapja május közepe óta, minden nap mosom és kenem Bánfival és 2 cm. már. De ez még mindig elég rövid. Szeretném, ha felül lehetne már felállítani, ilyen Kasza Tibi szerűen, majd utána még növeszteném, de az már elmenne.


Ugyan akkor hallottam olyat is, hogy a koffein is gyorsítja, legyen az akár kávé, enegergiaital vagy kóla, mert gyorsítja a szívdobogást vagy sampon, ami táplálja.


Hallottam, hogy a sport pl. biciklizés is gyorsítja, hasonló okokból, mint a koffein.


Melyikben van a legnagyobb igazság? Tapasztalatok?



2020. jún. 22. 16:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg láttam Feminán, meg egyéb ilyen "női" praktikákat megosztó oldalom, különféle pakolásokat is. Egyébként fiú vagyok.
2020. jún. 22. 16:35
 2/10 A kérdező kommentje:
Valaki, légyszí!!!
2020. jún. 22. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval, a ricinus olaj tényleg jót tesz a hajnak, és a növekedésben is segít. A kókuszolajat is tudnám ajánlani.

Minden este 5-10 percig masszírozd a fejedet, lehetőleg úgy, hogy lefelé lóg a fejed, hogy több vér kerüljön a fejedbe.

Próbáld kevésszer megmosni, és szépen építs fel egy hajápolási rutint.

Először sampon, utána balzsam.

Készíthetsz saját hajpakolást tojásból és ricinus olajból.

Illetve ha a kókuszolajat akarod kipróbálni, azt úgy csináld, hogy száraz hajra kent fel, jól masszírozd bele a bőrödbe, majd tarts melegen egy olyan 30 percig, majd most ki, és sampon, balzsam.

Meleg vízzel öblíts először, majd a végén langyos, már majdnem hideg vízzel öblítsd át, hogy bezáruljanak a hajhagymák.


Remélem tudtam segíteni :)


16/L

2020. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, drága vagy. :-) Heti hányszor érdemes csinálni? Ma éjszaka és tegnap éjszaka kipróbáltam ezt a pakolást: https://www.youtube.com/watch?v=r-bMJy3Ob_0 , csak az a baj, ha kevésszer mosom, a kókuszolaj rajt marad és mindent összepiszkol... Hány naponta érdemes? Köszi a választ!
2020. jún. 25. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Hajpakolást nem szabad minden hajmosásnál csinálni. Heti 1x vagy 2x maximum, de ez attól is függ, hogy mennyiszer mosod a hajadat egy héten. :)
2020. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És hányszor tanácsos hajat mosni? Köszi, hogy válaszolsz.
2020. jún. 25. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Heti 3x bőven elég, szerintem.
2020. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! ;-)
2020. jún. 25. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2020. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Heti max 2 szer mosd a hajad ricinusolaj jo meg a rizsviz nekem szokitve lett a hajam es miota hazi hajpakolast hasznalok azota kezdett el nolni a bolti semmit nem hasznalt
2020. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!