Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Környezetbarát kozmetika?

Környezetbarát kozmetika?

Figyelt kérdés
Olyan környezetbarát kozmetikát keresnék ami pesten van, foglalkozik, mani és pedikűrrel, hajjal, tehát körülbelül mindennel amit egy kozmetikus tud. Válaszokat előre is köszönöm.

#hajápolás #bio #kozmetika #környezetbarát #Környezetbarát kozmetika #Pedikűr, manikűr
2020. jún. 29. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

A divatipar a kőolajipar után a modern világ legnagyobb szennyezője.

Elképesztő mennyiségű vegyi anyagot és hulladékot termel.

Ha környezet tudatos akarsz lenni, akkor mondj le a divatról.

2020. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A Biohair szalonokban van kozmetika is. Azt nem tudom, hogy mennyire környezetbarát, mert én így, hogy környezetbarát kozmetika olyat még nem hallottam, de a Biohair szalon csak természetes anyagokból készült termékeket használ, és ïgy hogy természetes, így az kevésbé terheli a környezetet
2020. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Tehát ami természtes, mert például fából készül és sok fát kell kivágni hozzá, az nem terheli a környezetet...

Bocs, de ez teljesen hibás gondolatmenet.

2020. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jó, de a fát újra lehet ültetni, ráadásul nagyon meglepődnék, ha kozmetikumok fát tartalmaznának....
2020. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a fűrészport darálják bele, de növényi kivonatokról hallottál már?


Meg ott van például a pálmaolaj. A pálmának nem lesz semmi baja, attól hogy a terméséből olaj készül, viszont a pálmát a kiirtott őserdő helyére ültetik. Egy fajban gazdag életközösség helyére egy monokultúrás ületvény kerül, ahol a pálmán kívül alig él más élőlény (állat, növény egyaránt) a permetezés, gyomirtózás miatt.

2020. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, lemaradt hogy a pálmaolaj rengeteg kozmetikum alap összetevője.

Szóval a legkörnyezetbarátabb az, ha csakis a higiénia szempontjából legszükségesebb mennyiséget használod.

2020. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Pálmaolaj témában teljes mértékben egyetértek veled. Viszont a kérdező környezetbarát kozmetikát keres és nem tudom, lehet használnak pálmaolajat, de szerintem máshol különféle adalékanyagok, kőolaj származékok is vannak más kozmetikák termékeiben. Szerintem a vízeknek kevésbé árt a természetes kozmetikum mint a mesterséges.

Amúgy esetleg te tudsz másik kozmetikát? Én csak ezt az egyet ismerem, hátha segít valamit a kérdezőnek.

2020. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a mértékletesség híve vagyok. Csak annyit használok, amennyi feltétlenül szükséges. A cicomát elutasítom.
2020. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is, nem is járok fodrászhoz meg kozmetikába, az ilyen dolgokat magamnak intézem, viszont szerintem azzal nincs baj, ha valaki havi egyszer elmegy egy ilyen helyre, főleg olyanba ami valamennyire legalább környezetbarát
2020. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!