Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos háttal strandra menni?

Pattanásos háttal strandra menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a problémám, hogy kicsit pattanásos a hátam, de a nagyobb gond az, hogy a bőröm érzékeny, így a régi sebek sem múltak el nyom nélkül, sok helyen sötét foltos. A vállam, de inkább a derekam környéke ilyen, sajnos a hajammal el sem tudom takarni.

Nagyon szeretnék strandra menni, mert a gyógyvíz és a nap csodákat tesz a bőrömmel, meg amúgy is szeretnék vízközelbe menni egy kicsit. Csak hát szégyellem, hogy ilyen. Tavaly jobb állapotban volt, akkor megoldottam úgy, hogy a strand egy félreeső részén pakoltam le ahol nem látszódok annyira. A vízbe úgy mentem be, hogy odafelé menet a hátamon volt a törölköző, hogy addig se lássák, és ha büfébe mentem akkor felvettem egy pólót.

Akinek hasonló problémája vagy, ti hogy álltok ehhez a dologhoz, ti is folyton takargatjátok és szégyellitek?

28N


2020. júl. 12. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan egy olyan dolog, ami bár téged nagyon zavar, de másokat pont nem fog érdekelni. Strandolni senki nem azért megy, hogy direkt másokat figyeljen és minden kis tökéletlenséget kigúnyoljon. Amúgy is azt írod, hogy csak egy kicsit olyan, szóval lehet abszolút nem is feltűnő, csak te nagyítod fel a fejedben a problémát. Én azt ajánlom, hogy ne is foglalkozz vele, ne takargasd és pár alkalom után valószínűleg rá fogsz jönni, hogy ebben tényleg nincs semmi szégyellnivaló és onnantól magabiztosabban tudsz majd strandolni. Sokaknak van pattanása, striái, narancsbőre, feleslege, tényleg nem nagy ügy.
2020. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
47%

Én úgy szoktam megoldani, hogy a strandszezon előtt néhányszor elmegyek szoláriumba. Számomra az mindig csodát tett, szárítja a pattanásokat, és nem is jöttek elő újak a nyár folyamán. Ezután már napoztattam, és nyár végére általában eltűntek. Vagy a kertben, erkélyen napoztattam még a strandszezon előtt.

Engem is zavar/t, ezért prbálkoztam ilyen elsődleges problémamegoldással, hogy ne a strandon, mindenki előtt kezdjem el hámlasztani.

24N

2020. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En meg napoztatom elotte egy kicsit. Teraszon vagy mar tavasszal is amikor hidegebb van kinyitom az ablakot es ahova besut a nap oda beulok hattal.
2020. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos nem nagyítom fel a problémát, nagyon látszik a világos bőrön a sötétebb folt, főleg mivel a derekamon van, így mindenki észreveszi majd. Maga a pattanás hamar elmúlik, de ha már egy kicsit is nyomkodom, akkor folt marad a helyén, ami hónapok múlva múlik el. De ugyanez van ha elvágom a kezem vagy ha megcsíp egy szúnyog. Ha feltöri a lábam egy cipő az minimum 1 év mire eltűnik.

Ezt az otthoni háttal napoztatást én is csináltam :)

2020. júl. 12. 13:41
 5/9 A kérdező kommentje:

Nővérem tett egyszer egy olyan megjegyzést társaságban, még sok évvel ezelőtt, hogy "nézzétek a hátát milyen". Nagyon kellemetlen volt , néztek rám mint valami ufóra, hogy vajon milyen lehet a hátam.

Egyszer meg a sebészeten mondta a nővér, amikor szedték le egy anyajegyem, hogy tudok-e róla, hogy tiszta pattanás a hátam? Mondtam, hogy köszönöm tudok róla, szoktam látni a tükörben. Egy kollégám megkérdezte, hogy van-e valami bőrbetegségem, azért ilyen a hátam? Szóval vannak ilyen érthetetlenül tapintatlan megjegyzések, amiket egy kövér emberre nem tesznek. Nem mondják neki, hogy: tudsz róla, hogy tiszta narancsbőr a combod, és hurkákban lóg a hasad? Ez ugyanolyan, mint hogy nem illik megjegyzést tenni, ha valakinek pl hiányzik egy ujja, vagy megégett a bőre.

Ezek azért nyomot hagynak az emberben, nem véletlenül takargatom magam évek óta. A párkapcsolatot meg hagyjuk is, ott szégyelltem csak igazán.

2020. júl. 12. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egyberészes fürdőruha vagy magas derekú bikini, ami takarja? (Legalább egy részét)
2020. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lábszáraim néznek ki így. Nyáron a nap, gyógyvíz stb jót tesz neki. Első alkalommal nehéz elindulni, de aztán mindig rájövök, hogy nem érdekel senkit hogy az én lábamon mennyi heg van😁 Mások sem tökéletesek. Valaki ott van bikiniben plusz 40 kiloval, striákkal, óriás műtéti hegekkel, férfiak szőrössen, sőrhassal. És nagyon jól teszik hogy ők így is felvállalják magukat, mindig erőt ad. Nyugodtan menj és érezd jól magad.
2020. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként olyan emberek mindig lesznek akik a másik külsejével, hibáival vannak elfoglalva. Lehetsz te egy zsákban is, akkor is az első adott dologra megjegyzést tesz. Ezekkel nem kell foglalkozni. 7es voltam
2020. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elmentem egyszer bőrgyógyászhoz felírt valami krémet, nem lett sokkal jobb úgyhogy úgy voltam vele hogy tettem erte eleget, gyógyszert nem akartam mellékhatások miatt. onnantol kezdve nem érdekelt ez csak nyár eleji probléma volt aztán magától jobb lett, alig van.
2020. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!