Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a különbség hajbalzsam és...

Mi a különbség hajbalzsam és tusfürdő/szappan között összetételben? Mosakodhatok hajbalzsammal szappan helyett?

Figyelt kérdés

Elfogyott a szappanom és a tusfürdőm, hajbalzsamom viszont bőven van még, és zuhanyoztam is már vele helyette párszor, de felmerült bennem, hogy érdemes lenne utána is járnom, de az én logikám szerint amit a hajunkra rakunk, az még érzékenyebb is, mint amit a testünkre, szóval miért is ne...


Amúgy is mindjárt költözöm el, meg egyébként is igyekszem minél hulladékmentesebb életet élni, ezért tán nem is veszek többet flakonos tusfürdőt vagy sampont vagy balzsamot, ráadásul a költséghatékonyság sem utolsó szempont nálam, a hajmosás hogyanja, pontosabban mivelje meg amúgy egy másik kérdés és téma, hogy tényleg arról is le lehet szokni teljesen és bőven elég csak fésülni és sima vízzel mosni, ráadásul minél ritkábban, annál ritkábban is zsírosodik érdekes módon, amit tapasztalatból írok... Ráadásul ha már régóta mindenmentes sampont meg balzsamot használtam, úgy pláne könnyebben tér vissza a hajam a természetes állagához, ám kaptam egy klasszikus hajbalzsamot, amelyet a hajamra nem kennék már, akkor meg miért ne mossam vele a testem? Nagyanyáink idejében tuti nem volt ekkora választék mindenféle kence-ficékből, hogy minden testrészre külön kence és nem hiszem, hogy csúnyábbak vagy igénytelenebbek lettek volna a mai nőknél pl., de ez persze szubjektív megítélés kérdése...


Szóval milyen ellenérv van a hajbalzsammal mosakodásnak?



2020. júl. 15. 07:44
A kérdező szavazást indított:
Ne használj hajbalzsamot mosdásra, mert (kifejtem lent)...
Nyugodtan használhatsz hajbalzsamot mosdásra, semmi baj sincs vele szerintem
Én is hajbalzsammal mosdok már mióta (megírom itt lent)
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Elég szutyok vagy.
2020. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán értelek. A hajbalzsamnak nincs tisztító funkciója, a testedre pedig az kéne, nem? A hajbalzsamokban különféle hidratáló szerek, olajok vannak, miért lenne jó azt a testedre kenni fürdésként?

Nem tudom eldönteni hogy trollkodás-e a kérdés. :D

Eleve nem értem hogy "mi a különbség az összetételben"? Hát megnézed a szappan és a balzsam címkéjét és látod....?

2020. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lena7 ***** válasza:
85%

Egyet értek a 2-sel. A hajbalzsamban olyan dolgok vannak, amik jót tesznek a hajadnak, viszont nem tísztítanak (mivel normális esetben tiszta, frissen mosott hajra rakjuk)


Na már most ha te ezzel fogsz fürdeni, akkor attól még rahtad lesznek a bacik. Meg a bőrődnek nem feltétlenül azokra a dolgokra van szüksége, mint a hajadnak...


De ez a te döntésed. Ha a balzsamot tusfűrdőnek akarod használni, akkor hajrá

2020. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Fölösleges a balzsamot erre használni. Semmi tisztító funkciója nincsen. Amit levisz a balzsam mosakodáskor, azt a sima üres víz és a dörzsölés is leviszi. Bróbálj valamilyen szappant vagy tusfürdőt vásárolni. Van még kézmosó szappanod? Azt szükségben használhatod zuhanyzáshoz is.
2020. júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Bajod nem lesz tőle. És szép sima lesz a bőröd :D

De totál felesleges. Egy jó hajbalzsam sokkal drágább, mint egy normális tusfürdő.

De ha csak ezt az egy flakont szeretnéd így felhasználni, akkor nyugodtan, semmi bajod nem lesz.

2020. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hajbalzsammal szoktam lábat borotválni, még régebben olvastam valahol ezt tippként, és nagyon bejött, egyedül azóta nem piros pöttyös a lábam mióta így csinálom. Tisztítani szerintem nem tisztít, de nagyon jó puha lesz a lábam tőle. :D

Egyszer kipróbálhatod, bajod nem lesz tőle szerintem, csak ne csinálj belőle rendszert.

2020. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is borotválásnál használom :D Egy műsorban láttam, kipróbáltam. Ezerszer jobb, mint bármilyen borotvahab.
2020. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, hogy aki racionálisan végiggondolja ezt, az miért nem érti magától, hogy hülyeséget kérdez. Tényleg nem értem.
2020. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll, köszi a válaszokat, el is felejtettem azóta idenézni, és csak ezt a flakon maradék hajbalzsamot szántam szappanként használni, nem ezt venném, naná...

Köszi a normális válaszokat, logikus minden, amit írtatok, sokkal logikusabb, mint ez az új rendszer, amely a megújult oldallal jött a pontozási listával és azzal, hogy a szavazatok értékeléséből aszerint lesz pont, hogy mennyire egyezik a szavazatunk a többségével, ami a legnagyobb hülyeség, lásd 5. hozzászóló leértékelése, pedig semmivel sem kevésbé hasznos, mint bárki másé, mégsem értékelhetem hasznosnak, mert engem húz le a rendszer a sok téged lehúzó miatt... Hülyeség a javából és a tömegpszichózis támogatása...

2020. júl. 19. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!