Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Önbarnító krémekről?

Önbarnító krémekről?

Figyelt kérdés

Milyen jó magyar márka van, amitől nem lesz sárga, foltos a bőrőm és tartós (1-1,5 hét) is?

Ha a napozás miatt lebarnultam már, és utána kenem fel az önbarnítót, akkor foltos leszek?

Strandoláskor (klórós, sós, édes vízben) lekopik? Foltos lesz tőle?

Felkenés, megszáradás, lemosás utáni napokban lehet testápolót használni?

Az egész önbarnítás előtt kell testradírozni? És testápolózni?

Egy tubust kb hányszor lehet használni míg kiürül?

Tapasztalatok, vélemények (bármi) márkákról?



2020. júl. 23. 00:02
 1/1 anonim válasza:

Én a dr. Kelen féle önbarnítót használom, DM-ben lehet kapni, egyelőre nagyon elégedett vagyok, mert csak minimálisan lettem vele foltos a lábfejemnél csak (azt is a saját hibámból inkább), máshol teljesen természetes hatása van.

Sajnos NAGYON tartós nincsen, mert ugye ez a krém a bőr felső hámrétegét színezi be, ami pedig rendszeresen lehámlik, ezt nem igazán tudod megakadályozni. Tartóssá max kellő óvatossággal teheted, pl. ha nagyon erősen megtörlöd a bőröd zuhanyzás után a törölközővel, ott könnyen kophat máris a színed.

A sós víz kicsit necces, mert én ugyan még nem próbáltam így belemenni, de tengeri sós testradírom van, és a só nagyon oldja a színt...vigyázz ezzel inkább.

Az önbarnítás előtt nagyon fontos a testradírozás, mert így leszeded az elhalt hámsejteket, és egyenletesen sima lesz a bőröd mindenhol. Ellenben ha ezt a lépést kihagyod, könnyen lehet, hogy foltos leszel, mert ahol kicsit is vastagabb a bőr (pl. könyök, térd), ott erősebben fogja megfogni a krém. Emellett fontos a hidratálás is, mert a száraz bőr jobban beszívja a krémet, tehát ettől is foltossá válhatsz. Testápolót természetesen bármikor használhatsz, sőt fontos is a bőröd ápolása érdekében.

Tehát, leírom én hogyan szoktam ezt a "procedúrát" végigvinni. Az önbarnítást lehetőleg este végezd!

1. fürdök/zuhanyzok (minél kevesebb ideig legyél a vízben, nehogy túlságosan felpuhuljon a bőröd) + TESTRADÍR!!!

2. aztán jól megtörölközöm, biztonság kedvéért várj 5 percet, hogy tuti teljesen száraz legyél

3. a szárazabb, problémásabb részeket vékonyan (!!) kend be hidratáló testápolóval (ilyen a könyök, térd sarok, de ha személyesen van más terület, ami neked szárazabb, ott is kend be kicsit)

4. ezek után alulról felfelé haladva szépen, egyenletes körkörös mozdulatokkal, egyszerre nem túl sok terméket használva haladok a barnítóval

5. kb. 20-25 perc, amíg megszárad rajtad a krém, addig semmiképp se dőlj neki semminek, ne öltözz fel, mert a végén összekened a ruhád (tudom, elég unalmasnak hangzik fél óráig egy helyben ácsorogni, de ilyen ez...)

6. ha felöltöztél pizsibe, még nagyjából 3-5 óra, amíg a krém elkezdi kifejteni a hatását, legalább 6-8 óráig ne érje a bekent területeket víz, mert a végén lekoptatod!

Én 4-5 naponta szoktam ezt megismételni.

Ha van kérdésed, írj! :)

2020. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!