Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 1-2 árnyalattal világosabb...

1-2 árnyalattal világosabb hajat lehet elérni csupán hidrogén peroxiddal?

Figyelt kérdés

Világosbarna/sötétszőke eredetileg, és kb. középszőkét szeretnék. Max 3%-os peroxidra gondoltam (vagy kell több?), plusz kiülnék a napra. Szerintetek hányszor kellene megcsinálnom, és mennyit várjak az alkalmak között? Valakinek van hasonlóval tapasztalata? (1x olvastam itt, h vki a pattanásait kenegette peroxiddal, és kiszőkült tőle a szemöldöke, de már nem találom a kérdést.)


(Légyszi ne mondjátok, hogy menjek fodrászhoz, nekem ők eddig többnyire csak elrontani tudták. Mivel nem is szeretnék túl nagy változást, félek, hogy egy fodrász túl sokat világosítana, vagy túl mesterséges árnyalatot stb. Nem akarom festetni, csak világosítani.)


Köszi a segítséget!



2020. júl. 23. 04:02
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Persze, lehet. Régen is csinálták ezt. Az már más kérdés, hogy nem tesz túl jót a hajnak, hiszen ez tulajdonképpen egy fertőtlenítő, de hatni hat. Láttam már például olyat is. És nem csak 1-2 árnyalatot tud változtatni, bár az csakis a mértéktől függ.

Három százalékos bőven elég!! Permetezd be vele a hajad alaposan, és menj ki a napra, az a legjobb, ha egy zacsit húzol a hajadra, mintha beturbánoznád, ezzel jobb eredményt lehet elérni. Időt nem mondok, inkább nézd meg öt-tízpercenként, hogy milyen. Javaslom, hogy készíts előtte egy képet a hajadról ugyanabban a fényben, és akkor is, amikor csekkolod, hogy jobban lásd a különbséget.


Egyébként én régen citrommal próbáltam, valamennyire hatott, de nem is hagytam a hajamon túl sokáig. Nézz utána citromlének is, én azt speciel előbb használnám a hajamon, mint a hidrogén peroxidot😅

2020. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Ó, majdnem elfelejtettem! A méz is jó, azt vízben kell elkeverni, és kb fél óráig rajtahagyni max. Tegyél rá zacsit, és akkor nem szárad rá, mert ha rászárad, azt aztán leányálom kiszedni:D


Plusz szódabikarbónát használok már két hónapja másfél hetente egyszer három mokkáskanálnyit, egy nagy üveg vízben keverek el egy-egy kanálnyit, és azzal mosom a hajamat. És pont tegnap vettem észre, hogy milyen világos lett a hajam:D De a szódabikarbónát azért ne használd túl, tudja szárítani a hajat eléggé. De a hidrogén peroxid is ugyanúgy.

2020. júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok mit javasolnak majd. Én is szeretnék a hajamon világosítani, de inkább kislépénekben. (Úgy, hogy azért már elsőre észrevehető legyen a változás)
2020. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! #1-2, régen próbálkoztam méz-fahéj keverékkel (dunsztolva egész éjszakára), meg citrommal is (napon), de nekem azok nem nagyon működtek, ezért gondolkodom most "drasztikusabb" megoldásokon.

Olyat is olvastam, hogy a hidrogén-peroxidot szódabikarbónával keverve lehet szőkíteni, de sztem ennyi erőből már szőkítőport is használhatnék, az se roncsol jobban...


Amúgy akik ennyire lepontoznak másokat, esetleg maguk is kifejthetnék, miért nem értenek egyet a válasszal. Azzal többre mennénk ;)


#3 Hát igen én is így vagyok vele, épp csak annyit szeretnék változtatni, hogy később esetleg a lenövés se legyen feltűnő.

2020. júl. 23. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt használom középbarna hajamon, kb 5 használat után láványosan világosabb, rendesen lászik a lenövésem ha nem használom.

2020. júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudod véletlenül, ebben milyen erős a peroxid?
2020. júl. 24. 00:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos.
2020. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a világosítás?
2020. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!