Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem szabad a szőrszál...

Miért nem szabad a szőrszál növekedésével ellentétesen borotválkozni, és a pattanást miért nem tanácsos kinyomni?

Figyelt kérdés
Már amióta elkezdtem borotválkozni, egyszer sem nőtt be egy szőrszál sem, pedig mindenhol azt hallom hogy visszafele nem szabad borotválkozni. Meg ha kinyomom egy pattanásom, akkor utána alap dolog, hogy lefertőtlenítem.
2010. aug. 3. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ne borotválozz ellentétes irányban, amiért a macskát se visszafelé simogatjuk... a szőröket visszahajtod, és úgy vágod el hogy minden alkalommal beleakad a ruha anyagátba... ettől irritálódik a hajhagyma, viszket, begyulladhat.


A pattanást azért nem ajánlatos otthon nyomkodni, mert:

-felsértheted a szövetet (seb, ami lassan gyógyul)

-ha még nem "ért meg a pattanás", csak még jobban begyullad.

Érett pattanást óvatosan ki szabad nyomni.

2010. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De már 5 éve így csinálom, semmi bajom. De amúgy úgy szoktam borotválkozni, hogy először simán szőrnövekedéssel egyirányban levágom, azután pedig visszafele.
2010. aug. 3. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

ellentétesen kell lehúzni!sokkal simább lesz ! a férfiak is így borotválkoznak.

azoknak mondják ezt ,akiknek nagyon érzékeny vékony a bőrük így a borotva jobban felsértheti a felületet.

ha neked semmi bajod sincs,akkor továbbra is nyugodtan borotválkozz úgy ahogy neked jó!:)

pattanást kinyomni max akkor érdemes ha már nagyon ki van fakadva,de csak tiszta steril kézzel és utána fertőtleníteni kell ,sokan gyötrik nyomkodják vagy százszor a pattanást és így jóhogy jobban begyullad csúnyább lesz és lassabban gyógyul.

A lábon is jöhet ki ilyen pattanásszerű seb ,ahhoz szerintem nem kell hozzányúlni vhogy az másmilyen pattanás mint ami az arcon jön ki.Azok szörtüsző gyulladások ,bőrradír segíthet,.

2010. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!