Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani milyen a bőrtípusom?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok.

2020. aug. 23. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmm... gyerekként sokat gondolkoztam ezen én is, de nem tudtam megállapítani. Később egyértelművé vált számomra.

Én száraz bőrtípus vagyok. Mindig hidratálnom kell az arcom, mert hanem száraznak érzem, húz a bőröm vagy hámlik.

Ha így használok alkoholos lemosót, akkor teljesen kiszárad, rendesen érződik, hogy muszáj visszahidratálni.


Ugyanakkor mensi időszakban nagyon zsíros lesz, és akkor onnan tudom, hogy ha elhúzom az ujjam az arcomon, érzem, hogy zsírosabb tapintatú. Ha ilyenkor használok alkoholos lemosót, akkor normalizálva lesz a bőröm, nem érzem zsírosnak, vagy épp száraznak.


(az alkoholos tisztítók ((ált. mindegyik alkoholos, ami arctisztító)) szárítják a bőrt)


De simán lehet, hogy kombinált bőröd van. Ez olyan, hogy például az orcád mindig pattanásos, és zsíros tapintatú, az állad mégis hámlik, és száraz.

2020. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És most ezt hogy tudom megmondani?
2020. aug. 23. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel mosd meg az arcod hideg vízzel, töröld szárazra, de ne rakj rá semmit. Se hidratáló, se arcszesz, tényleg semmit.

1-2 óra elteltével vizsgáld meg kinézetre, tapintásra, érzetre. Ha zsíros tapintású, csillog, fényes, akkor zsíros a bőröd. Ha száraz, húzódik, neadjisten hámlik is, akkor száraz. Ha egyik sem, és tapintásra puha, selymes, nem fénylik, nem zsíros, de nem is húzódik, akkor isteni szerencséd van és normál a bőröd.

Ha ezek kombinációja lép fel - pl. az orcáidon mondjuk száraz a bőr, de az orrod, homlokod, állad zsíros, vagy éppen fordítva -, akkor kombinált bőröd van.

Nagyon fontos, hogy a bőrtípus és a bőrprobléma két különböző dolog. A bőrtípus tehát lehet zsíros, száraz, normál vagy kombinált, de bőrprobléma lehet mondjuk pattanások, tág pórusok, mitesszerek, ráncok, pigmentfoltok, felszíni vízhiány, stb. Mindkettőt figyelembe kell venni egy jó, hatásos arcápolási rutin kialakításánál.

2020. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne találgass, menj el egy normális kozmetikushoz és egy pillanat alatt meg fogja mondani, ajánl majd krémeket, arcápolási rutint. Ne félj, nem ciki férfiként bemenni, az igényesség jele.

Én nő vagyok, a párom is kenegette magát mindenféle drogériás vacakkal, amiről azt hitte, jó neki. Elvittem a (mester)kozmetikusomhoz és kiderült, hogy olyan krémeket vett korábban, amik pont hogy rontják a helyzetet. Ajánlottak megfelelő krémet, lemosót és pár hónap alatt gyönyörű lett a bőre.

Összességében egy csomó pénzt megspóroltam neki, mert nem kellett próbálgatnia, hogy mi válik be neki.

2020. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Férfiaknak más a bőre, mint a nőknek, vannak férfiaknak kifejlesztett kozmetikumok, ezeket kell használni a kérdezőnek. Nem igaz, hogy minden arctisztítóban van alkohol. Keressetek natúrkozmetikumokat. Minden terméken rajta van az összetétel, lehet csekkolni, hogy alkoholmentes e.
2020. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!