Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A helix piercingem mellett...

A helix piercingem mellett keletkezett egy kis pici púp, mit tudok tenni, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Nem nagy a púp, sőt alig észrevehető, de ettől függetlenül picit zavaró és a fülbevalóm is elferdült miatta, mert tolja lefelé. 2 hónapja szúrattam, szerintem nem vadhús, mert nem úgy néz ki, viszont tippem sincs, hogy mi lehet:/ Ma fedeztem fel, hogy ott van, úgyhogy utána olvastam és sokat láttam a teafa olajat és az octeniseptet, hogy ezek jók rá. Mit csináljak vele, hogy elmúljon? Vagy csak szimplán bedagadt?

A válaszokat előre is köszi!



2020. aug. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
En is most kezdtem eszrevenni az enyemen, de nem vadhus az sem, en porckinovesre tippelek :/
2020. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia(sztok)!

Ezt hívják sejttúlburjánzásnak, vagy vadhúsnak. Azért nem néz ki vadhúsnak, mert nem a hús(izom) szövete "szaporodik" túl, hanem a porc és a bőr. Lehet keloid is, az is valamennyire hasonló.

Octenisept alapvetően a kezelésére jó a friss piercingeknek a gyógyulási idő alatt, illetve ékszer vagy sebfertőtlenítésre (illetve még más fertőtlenítésekre is). A porcos ékszerek lassan gyógyulnak, mindenkinek mondom is, hogy friss porcos ékszernél egy hónapon át legalább napi 4-5x kezelje Octenisepttel, majd utána napi 2-3x legalább fél éven át. Ehhez a legjobb, ha veszel egy literes kiszerelést és egy csomó fültisztító pálcikát. Kezelés előtt moss kezet, octeniseptbe merítsd bele a friss pálcikát, majd azzal "takarítsd" körül a friss lyukat és ékszert alaposan, elől és hátul egyaránt. Jobb még az, ha egy pici (kb 50-100 ml-es pumpás sprays üvegcsébe öntesz a literes octeniseptből és azt permetezed rá az ékszerre és a fültisztító pálcikára is.

A teljes gyógyulás általában 6-24 hónap közé tehető. Ezért érdemes a gyógyulás alatt kezelni.

Ami neked ránőtt, az már más tészta. Ahhoz a sima octenisept nem elég, a teafaolaj pedig nem jó. (Teafaolaj striákra jó, esetleg a felületi sebek hegesedés utáni kezelésére, de testékszereknek nem.) A megoldás rá a hidrogén-peroxid, de nem a fodrászati, és nem is a tömény, hanem a patika hígítású, ami 3%-os. Ha nem kapnál a patikába, rendeld meg. Ha nem tud a patika rendelni, akkor vegyél hyperol tablettát (vízben kell oldani és ugyan úgy peroxid keletkezik oldódása folyamatában) és azzal kell ecsetelni. Ecseteléshez nem szálas papírvatta (vattakorong) a legjobb, de ugyan úgy a fülpiszkáló is megteszi. Át kell itatni a vattát, majd az ékszert és környékét le kell tisztítani. Ez után egy másik vattát is át kell itatni és nagyjából 5 percre rá kell helyezni a "kinövésre". Az ékszert hagy benne a füledben. 5 perc letelte után csak leszeded róla és ennyi. Ezt naponta 3 alkalommal kell végrehajtani (felkelés után/reggeli zuhany után; valamikor déltájban/ebédidőben; lefekvés előtt/este zuhi után). Lehetőleg 10 percnél tovább ne álljon rajta sosem a füleden a peroxidos vatta. Ezt a kezlést kell tartani legalább három héten át, mellette mással NEM kell kezeni. Ha 3 hét után sem múlt el, akkor a peroxidot legalább 2 hétig félre kell rakni, addig octenisepttel kezelni, utána jöhet egy újabb három hetes peroxidos kúra. Ha az első három hét alatt nem gyógyult semmit, akkor ajánlatos az ékszert kicseréltetni, vagy kicserélni kétvégén golyós, vagy talpas, egyenes, titán száras ékszerre!

Ha a második három hetes kúra után sem lett jobb, akkor van az, hogy egynapos sebészet és lemetszik (evidens, ha túl nagy). Ha a dudor nem túl nagy, akkor az esetek zömében már másfél-két hét alatt eltűnik, de ettől függetlenül is a 3 hetet érdemes betartani. A 3 hetes peroxidos kezelés alatt kerülni kell strandokat, uszodákat, szolit, szaunát, medencében, vagy kádban való kiáztatást. Hajatmosni, zuhanyozni persze lehet és kell is, de érdemes a tisztálkodás végével bő vízzel leöbíteni és lekezeni. Ügyelni kell még, hogy más vegyszer, kozmetikum ne kerüljön rá. Ha mégis rákerül, akkor lemosni róla és utána lekezelni a piercinget.

Nagyjából ennyi a teendő. Ha nem piercingen lenne, akkor a tetrán is jó lenne, aminek nagyon örülnék, ha a tetrán fő komponenséből egy folyadékot csinálnának, de jelenleg nincs ilyen itthon, a krémek, gélek, zselék, és kenőcsök meg nem barátai a piercingeknek.

2020. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is így nézett ki a vadhus a fülemen menj el a piercerhez aki szuratta és kiirnak rá valamit. Egyébként a Oxycot spray nagyon hatásos de csak receptre adják ki.
2020. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!