Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha folyamatosan...

Mit tegyek, ha folyamatosan szégyenkezek amiatt, hogy undorítóak a lábaim, akárhogy is szőrtelenítek?

Figyelt kérdés

Próbáltam már mindent. Mindenféle bőrnyugtató krémet, mindenféle szőrtelenítő eszközt, de semmit nem értem el az ég világon vele, ugyanolyan csúnya a végeredmény. Már rendesen belefáradtam ebbe, hogy semmi nem jó és semmi nem megy.

Próbáltam már a gyantát, úgy is, hogy én csináltam magamnak, úgy is, hogy a kozmetikus. Vettem már mindenféle borotvát és borotvahabot, de ugyanolyan lilás-pirosas-vöröses maradt a lábam meg a karom. Vettem már mindenféle epilátort, semmi nem jó. Használtam már bőrradírt, mindenféle bőrnyugtató meg hidratáló krémet, de semmi eredménye nincs továbbra sem, ahogy a szőrtelenítő krémnek sem. Vettem már olcsót is, meg drágát, is de semmi. A jó időről nekem mimdig a szégyenkezés az első szó, ami eszembe jut, mert folyton szégyenkeznem kell miatta. A legszörnyűbb az egészben, hogy ezekre a dolgokra egy kisebb vagyont áldoztam már, ami az én diákmunka pénzemből meg perselypénzemből ment rá a pénz, de hiába, mert semmi eredménye. Gondoltam már a lézeres szőrtelenítőgépre, de azt meg minek vegyem meg, ha nincs rá garancia, hogy az majd beválik.



2020. aug. 24. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a lézeres bevált, ennyire nem volt érzékeny a bőröm mint a tied, de epilálás után azért voltak piros pöttyök.

Azt nem tudod megcsinálni, hogy bejelentkezel olyan kozmetikába, ahol csinálnak lézeres szőrtelenítést, és kérsz egy próbát? Sajnos nem tudom hogy ez mennyire drága, de ha tényleg ennyire nincs megfelelő módszer, egy próbát talán megérne. Ha beválik, akkor meg tudsz venni otthonra lézereset. (black friday, vagy egyéb akcikók. úgyis lassan vége a nyárnak)

2020. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én a combomnál vagyok hasonló helyzetben, gyantázás után rondán belilult.

Kényes a bőröm így magamnak kellett kikísérleteznem a jó megoldást.Nálam csak a borotva vált be többé-kevésbé, így heti egyszer, hosszú zuhanyzás után a borotvát folyamatosan kékszesszel fertőtlenítve hajbalzsammal vagy nagyon síkos tusfürdő használva borotválom a lábam. Utána meg végigtörlöm az egész lábam szeszes vattával. Így nem lesz olyan ronda a végeredmény. A szesz viszont szárítja a bőrt, ezért utána kicsivel érdemes testápolót használni.

Esetleg próbáltad kikérni kozmetikus tanácsát a dologgal kapcsolatban? Ők biztosan jobban értenek hozzá mi a jó, mint az interneten szedett-vedett népe :)

2020. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell szégyenkezni. Sokaknak ilyen a lábuk.

Lézeres szőrtelenítés előtt tudni kéne, hogy egyáltalán jó-e neked. Nem minden színű bőr és szőr esetén lehet használni.

Gépet nem kell venni, hanem csináltasd szalonban. Ott biztosan nem rontják el.

2020. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is problémás vagyok szőrtelenítés terén, de úgy látom nálad tényleg komoly a helyzet. Szerintem akkor csak a lézeres szőrtelenítés maradt, de abból én csak a tartósabb, klinikákon végzett fajtában bíznék (alexandrit, dióda lézer), ami elég húzós árban. Ha ennyire érzékeny a bőröd, akkor az epilátor felejtsd el, a gyantát is, a krémeket pláne, egy éles cserélhető fejes a borotva lehet addig egy jobbnak mondható megoldás. A tesómnak is ilyen lilás minden szőrszál helyén a lábán a bőr, valszeg genetika. :/
2020. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy bőrgyógyásznak mutasd meg. Vérvételen mikor voltál utoljára?
2020. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!