Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire káros a póthaj, vagy...

Mennyire káros a póthaj, vagy melyik fajta póthaj nem káros?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna derékig érő hajat, és láttam is régebben lányokat utcán fenékig érő hajjal.

Sajnos akárhogy ápoltam, vágattam a végéből, sose nőtt meg egy bizonyos hossznál tovább. :( Csak a mellkasomig.


Aztán hallottam, hogy hírességeknek és hétköznapi embereknek lehet dúsabb, hosszabb haja a hajhosszabbítástól, póthajtól.


Viszont én arról elég rosszakat hallottam. Elég csak egyes híres emberekre rákeresni (pl. Naomi Campbell), akik elkezdtek kopaszodni a túlzott póthaj viseléstől (és állítólag ezen a hajbeültetés segít).


Egy időben jártam hajgyógyászhoz, és ő mondta, hogy semmi pénzért nem vállal hajhosszabbítást, mert tudja mennyire rosszat tesz a hajhagymáknak.


Munkahelyemen láttam is egy csajt, néztem milyen szép dús sötét haja van, és hosszú, ha összefogja a feje búbjánál is vállig ér neki, ha kiengedi fenékig ér neki. Emlékszem milyen szomorúan néztem utána bezzeg nekem nem lehet ilyen hosszú hajam. Neki nemcsak dús hanem hosszú is. Aztán azt figyeltem meg, hogy legközelebb már vállig ért a haja kibontva, gondoltam talán levágatta mert sok gondja volt vele. Majd rá egy hétre megint fenékig ért neki. Gyanús volt, gondoltam ennyire gyorsan nem nő meg senki haja. És a hajvége is túl egyenletes volt mikor megint hosszú volt, semmi töredezés. Aztán rájöttem valószínűleg hajhosszabbítása van. Némelyik pasi olvadozott is a haja miatt, de ezek után azt gondolom, hogy ez csalás.


Igaz, az én hajam egészséges, ápolt, sűrű, erős, csak nem olyan hosszú sajnos, és lassan is nő. De legalább valódi.


De ez nem káros, ha valaki túl sokszor visel póthajat?


Tudom, van a hőillesztéses, a felcsatolható, hajfelvarrás. Ezek közül mindegyik káros? Vagy meddig lehet viselni anélkül, hogy az illető kopaszodna?


Én nem merten sose belevágni pont ezért, mert attól féltem hogy elkezd majd hullani és kopasz foltok keletkezhetnek.


Inkább ápoltam a sajátomat.


Azért legbelül mindig ott volt a vágy, bárcsak megnőne legalább derékig, az milyen szép....



2020. aug. 27. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek nagyon szép, egészséges, dús haja volt tini korában, pedig szőkítette is, viszont kb mindig csak mell fölé ért neki. Rájött a dili, elkezdett derékig érő póthajat felrakatni fodrásszal, meg egyre gyakrabban változtatgatta a hajszínét. Ennek az lett az eredménye, hogy 4 év alatt a halántékánál lévő részen nagyon megritkult a haja, és összességében kevesebb haja lett, mint volt. Mikor leszedette a póthajat, éppen áll alá érő haja lett, és hiába nőtt meg neki mostanra mell alá, nem egészséges és kevés. Biztos vannak ügyes hajhosszabbítók, de ha egészséges a hajad, és addig ér ahogy írtad, akkor meggondolnám, hogy ér-e ennyi kockázatot. Egyébként sok férfi nem szereti a póthajat és a mű dolgokat. :)
2020. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jó terméket tudok neked ajánlani, az Ashlynn Braid Hair. Én is ezt hordom, ez is póthaj csak az a különbség hogy nem károsítja a hajadat mert nincsen rá illesztve mint a hőillesztős vagy a mikrogyűrűs vagy nem tudom még milyen félék vannak. Nagyon sokáig kerestem én is valamiféle megoldást, vitaminokat szedtem, ilyen olyan "magic" étrendeket követtem de nem láttam nagyon nagy változást.


Ez ilyen damilos megoldás és bármikor le tudom venni vagy feltenni, például ha pont aznap nem akarom felvenni akkor nem veszem fel ha következő nap pedig fel akarom akkor felteszem, persze ezt mind magamnak de nagyon egyszerű már elsőre sikerült. Szerintem nézz utána ennek a hajnak mert nekem nagyon bejött és biztos neked is be fog jönni:)

2020. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!