Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, hogy ne tűnjön...

Mit csináljak, hogy ne tűnjön úgy a sminktől, hogy hámlik az arcom néhány helyen (smink nélkül nem látszik, ha bekenem krémmel)?

Figyelt kérdés
Leradírozom az arcom, aztán bekenem hidratáló krémmel és kicsivel később kenem fel az alapozót. Amíg nem kenem fel az alapozót, a krémezés után semmi baja a bőrömnek, viszont az alapozó felvitele után látszik, hogy hámlik vagy "foszlik" vagy nem is tudom, milyen a bőröm néhány helyen. Mit tudnék csinálni? Gyakrabban krémezzem? Vagy van más megoldás is?
2010. aug. 6. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús, hogy esetleg seborreás bőröd van, vagyis hámlással tisztuló. Valószínűleg nem jó krémet használsz rá. Elég 5 naponta enyhe arcradírral radírozni. Nem kell minden nap, mert az csak tovább irritálja a bőrt és mégjobban hámlik.Este kellene radírozni csak, hogy reggelre töltődjön a bőrt, nem reggel.
2010. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erről még nem hallottam, de utánaolvastam most és gyanús, hogy nekem tényleg ilyen seborrheám van.

Nem tudod véletlenül, hogy pontosan milyen krém kell rá?

2010. aug. 6. 16:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem..

Mégsem az. Mert nekem csak annyi van hogy hámlás. Piros folt nincs, nem fáj és nem is viszket.

2010. aug. 6. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:
A seborhoeás bőr annyit jelent,hogy zsíros.Két fajtája van a zsíros és a korpás.Ami hámlik.A korpás attól különbözik a zsírostól,hogy hámlik és nem annyira zsíros,de miteszerek ugyanúgy vannak.Teafaolajas termékekkel rendben lehet tartani.
2010. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!