Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érzékeny miseszeres bört...

Érzékeny miseszeres bört hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és még mindig miteszeres az arcom. Eddig semmi sem használt, sőt van hogy rosszabb lett. Néha száraz is a bőröm, a T vonalba. Fogalmam sincs, hogyan kezeljem, mi lenne neki a jó..

2020. szept. 9. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kezelted eddig? Hogy néz ki a bőrápolási rutinod?

Ami alap, az ugye arclemosó -> langyos víz -> hidratáló (nappal fényvédő).

Mitteszerekre a kémiai hámlasztás (főleg BHA-val, azaz szalicilsavval). Szárazság ellen hidratálás, hialuronsav.

Ha még soha nem hámlasztottál, előtte mindenképpen olvass utána. Figyelj rá, hogy a termékekben ne legyen alkohol!

És ajánlom a skinsmart.hu oldalt. A problémáidat, bőrtípusodat beírva állít neked össze rutint, termékekkel, illetve rengeteg jó blogbejegyzésük van.

2020. szept. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi rutinom, bármit próbáltam eddig mindig csak rosszabb lett.. ezért inkább hagytam. Sima langyos vízzel mosom reggel es este.
2020. szept. 10. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

A víz önmagában nem szedi le a szennyeződéseket, mert poláris, míg a szennyeződések nagy része apoláris, vagyis nem oldódnak jól egymásban.

A micellás vizek elég jók, olyat keress, ami illatanyag és alkoholmentes. De krémmánián az adott termékre rákeresve meg tudod nézni az összetevőit, és egyből jelzik színekkel, melyik problémás, melyik nem. A pirosakat lehetőleg kerüld, a sárga már egyéni érzékenység kérdése, de mindig a zöldek legyenek túlsúlyban.

Micellás víz után érdemes langyos vízzel öblíteni, hogy a bőrödön maradt tisztító molekulák leessenek, és ne tegyenek kárt a bőrödben.

Ezután egy szalicilsavas, cinkes tonik jó szolgálatot tud tenni, de ez is alkoholmentes legyen (nagyon szigorúan!). Én a Mixa érzékeny bőrre valóját használom, sajnos nem illatmentes, de egyelőre egy igazi varázslónak tűnik ennek ellenére is. Ezután egy kevert bőrre való, szintén leellenőrzött hidratáló (a vízhiány miatt hialuronsavasat keress), és kész is a nagyja. Reggel-este kb 5 perc (se).

A miteszerek ellen pedig a fent említett szalicilsav, illetve ha van kedved kísérletezni, akkor kémiai hámlasztó a legjobb fegyver. A szalicilsav önmagában is támogatja a hámlasztást, de egy BHA-AHA vegyes hámlasztóval heti 1-2 alkalommal plusz 10 percet rászánva nagyon szépen lehet tisztítani.

De továbbra is erősen javaslom a skinsmartot, a legalapabb lépésektől kezdve mindent szépen elmagyaráz. Én az általuk olvasottak alapján választottam termékeket drogériákból (megszenvedtem, mire találtam pár használhatót), és 3 nap alatt már látom és érzem a változást. No, nem tűntek el a pórusaim, de jelentősen tisztábbak, kisebbek, az állam vonala teljesen kipattogott, azóta elmúlt onnan a gyulladás, és elkezdtek összezsugorodni. A bőröm pedig sokkal hidratáltabb, pedig alapból sem volt nagyon száraz.

Előtte én is vért izzadtam, és feladtam, hogy valaha legalább elviselhető bőröm legyen. De annyira tönkrement az elmúlt 2 hétben, hogy kétségbeestem annyira, hogy végre normálisan tegyek ellene. Neked is javaslom, megéri. Ha nem is rendelsz tőlük, a blogbejegyzéseik alapján tudsz majd magadnak választani máshonnan is akár.

2020. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Az államon a kipattogás régebbi volt, nem a termékektől jött elő, azoktól múlt el. Csak kicsit szerencsétlenül fogalmaztam, bocsi.
2020. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen megdobálom :)
2020. szept. 10. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit, remélem sikerül javítani rajta :)

De akinek eggyire problémája volt a tanácsommal, megindokolná? Hátha tanulok valamit :)

2020. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!