Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkített hajú lányok, nektek...

Szőkített hajú lányok, nektek mennyire tette tönkre a hajatokat a szőkítés? Mennyi időbe telt, míg újra helyreállt? 23/L

Figyelt kérdés

Vissza festettétek barnára?

2x voltam szőkítve (sötét szőke az eredeti hajam, de be volt festve sötét barnára), aztán harmadszor már szőke festéket kent a hajamra a fodrászom (nem az egész hajam volt világosítva, mert ombrét akatok). Most már érzem mennyire durva a tapintása, nagyon szálkás, száraz lett a hajam szőkített része. Felül ahol az eredeti, lenőtt hajam van, ott szép selymes, de ahogy haladok lefele, akadozik a fésüm, nehezebb fésülni. Ha a kezemet végig simítom a hajamon, érzem mennyire rosszabb lett az állapota. Hiába a kókuszolajos hajpakolás mosás előtt, hiába a hajkondícionáló, a haj elixír, a hajspray, hővédőpray... Már nem is vasalom (full göndör hajam van), igyekszem nagyon kímélni, vigyázni rá. Még egyszer mennem kell festésre (igen, szőkével festi megint) - és kitudja hányszor még - hogy elérjem azt a színt, ami tetszik. A fodrászom drága termékekkel dolgozik, azt mondta kíméletesebbek, mint más fodrászok termékei. Sokan járnak hozzá, főleg a gazdagabb réteg. Ezért is mertem bátran rábízni a hajam. Nála már csak egy fodrász van a városban, aki jobb, de ő nagyon nagyon drága. Mit javasoltok? A ti hajatokat is ennyire tönkrevágja a szőkítés? Festessem vissza barnára? Azért választottam ombret, mert le akarom növeszteni a hajamat, és ha már nő le, akkor legyen szép átmenetes.



2020. okt. 8. 16:20
A kérdező szavazást indított:
Hát, eléggé tönkrevágta
Nekem ugyanolyan szép, mint szőkítés előtt
Valamennyire rosszabb a tapintása, de nem vészes
Visszafestettem barnára
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eredeti hajszínem majdnem fekete. Ehhez képest a fodrászom olyannyira eltalálta az első festésnél a számomra tökéletes középszőke árnyalatot, hogy évek óta nincs szándékomban váltani.

Az én hajam is hullámos/göndör, vékonyszálú, és ha nem figyelnék oda az ápolására, szálkás lenne (szőkítés nélkül is), de mivel tényleg csak megfelelő termékeket használok, egyáltalán nem használok hőt, magától szárad meg, szép fényes, egészséges, és nem is törik.

Szerintem nálad ezt az okozhatja, hogy túl sokszor volt festve egymás után. A többszörös szőkítés/sötétre festés, majd újra leszívatás túl sok a hajnak egyszerre, ettől pedig gyenge lesz.

Szerintem hagyd lenőni, ha onnantól már egészséges.

2020. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon figyeltem arra, hogy megfelelően ápoljam a hajam szőkítés után. De ettől függetlenül, muszáj volt 3havonta levágni azt amit ennyi idő alatt nőtt, mert le is tört. Szerencsére nem lett seprűszerű szőkítés után, de muszáj volt szőkoteni mert a piros haj meg nem állt jól :D

Szóval nekem le kellett növeszteni az egészet, és szinte lehetetlen lett volna növeszteni.

2020. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én növesztem le a szőke ombrém. Kétszer lett szőkítve a hajam, derékig érő volt, de elegem lett abból, hogy bármilyen pakolást, balzsamot rakok rá, száraz marad és rossz a tapintása. Amúgy sem szeretek sokat foglalkozni a hajammal, úgyhogy most vállig érő, de még így is törik valamennyire.

Legszívesebben visszafestetném barnára, de ha lenőtt natúr hajat akarok, ezért inkább várok.

2020. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem derekig ero fekete hajbol lett középszőke. mondanom sem kell hogy pár hónap mulva vallig ero hajam volt..... de mist 2 ev elteltevel derekig ero barna. ezt szeretem
2020. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%
Egy idő után már nagyon tönkrement a hajam tőle. Végül levágattam teljesen kopaszra, hogy egészségesen tudjon visszanőni, úgy volt a legjobb.
2020. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!