Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nappali/Éjszakai arcápolás?

Nappali/Éjszakai arcápolás?

Figyelt kérdés

Nappalra fényvédőset, és éjszakára keresek valami hidratálót, ami nincs telle parfüm, ill. alcoholal. A bőrömet nehezen tudom meghatározni... könnyen sivatagra szárad, de durván zsírosodik is. Miteszereim vannak. Talán kombinált?

Kinek mi vált be?

Jelenleg amit használok: Eucerin Oil control 30as, loreal men expert hydra sensitive, Cerave hidratáló arctisztító.

Nehezen találok magamnak, mert ha olyat veszek ami zsirosodásra jó, akkor kiszárad a bőröm, ha pedig olyat ami hidratálóbb akkor zsírosodik.

Gondolom én használok valamit rosszul, vagy nem tudom.



2020. okt. 8. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vízhiányos, zsíros bőröd van. Sok folyadék, jó étrend+ vízhiányos bőrre való krém.
2020. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is az lenne a tippem, hogy vízhiányos a bőröd és ennek megfelelő termékeket kéne rá használni, nem szárazra valót és akkor nem is fog kiszáradni, de nem is lesz túl zsíros.
2020. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Nekem ugyanez, vízhiányos, kombinált bőröm van.

A drogériás kencéknek nagyon meg kell nézni az összetevőit. Zsíros bőrre való termékeknél a legtöbb tele van “rossz“ alkoholokkal (Alcohol, Alcohol Denat, Benzyl Alcoho), amik kiszárítják, irritálják a bőrt, így az jobban zsírosodik.

Érdemes natúr termékekre váltani. Az ilyen bőrre hab állagú lemosó való (Happy Skin, Nuxe, Uriage), aromavíz tonizálásra (pl. Panaromnak nagyon jók vannak), natúr hidratáló krémek (Pompom, Natics jók, ezeket próbáltam), de szérumokat is beiktathatsz (bha, niacinamide, aha, pha), valamint én heti egyszer pakolást is felteszek (itt sem jó a sok drogériás katyvasz, vannak szép összetevőjűek, pl. Ilcsi).

2020. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!