Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz, viszkető, néha kipiros...

Száraz, viszkető, néha kipirosodó (sebesedő) korpásodásra, milyen sampon, kezelés vált be nektek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsö lépésben börgyógyász!
2020. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmi. nekem minden télen ilyen a hidegtől. erdekes mert nyaron meg nem olyan. én se értem.
2020. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászok semmit nem érnek korpásodás esetén. :-( Nekem adtak valamilyen kénes patikai sampont, csak büdös lett tőle a hajam, de a korpára nem hatott. Pedig betartottam az utasításokat. Nem jó, felírt valamilyen natur sampont, az sem jó, akkor megint egyet... Másik bőrgyógyász azt mondta, próbáljak ki több sampont, amelyik jó, azt használjam. Hozzátette, nagy üzlet van ebben, ha valóban megoldást találnának rá, akkor oda lenne a pénze a kozmetikai cégeknek. ha akarom, ő is felír nekem patikai szereket, de az eredmény annyi, mint a bolti samponokkal. Persze, elmondta milyen korpásodások vannak, mitől vannak, mondott sok mindent latuniul is, hogy jobban hangozzék. :-)


Volt régen valamilyen (ha jól emlékszem) Clear vagy milyen sampon, amit megszüntettek, az hatékony volt nekem.

A Seborint használom évek óta. Sampont heti egyszer, hajszeszt heti 2-3 alkalommal. Ha nagyon kiszárad a hajmosástól, akkor másnap bekenem a fejbőröm, arcom Nivea Soft testápolóval. Rövid hajam van (max 5 mm), így könnyen megoldom. Pár percig rajta hagyom, majd letörülöm egy régi törülközővel, amit csak erre használok. A Seborin hajszeszt is rajta szoktam hagyni 10 percre (borbélyomtól tanultam), rá kell tenni egy zuhanyzósapkát (nejlon zacskószerű pár száz forint a DM-ben, 3 db bírja 1 - 1,5 hónapig) Családom mondja, apa pácolódik. :-D


Próbáltam én már mindenfélét, bio és nem bió megoldásokat, vitaminos pakolásokat /de annál még a krumpliszsák pakolás is jobban segít ;-) /


A lényeg, egyének vagyunk, mindenkinek más megoldás válik be. Próbálkozz, majd megtalálod a neked megfelelőt.

Feleségemnek, aki ekcémás, szintén korpás a fejbőre, neki a Nisoral vált be. Heti egyszer használja.

2020. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az Eucerin száraz korpára való samponja (gyógyszertárban lehet kapni), plusz halolaj kapszulát szedek, szerintem az is segített. Meg az hogy próbálom véletlenül sem piszkálni/megvakarni.
2020. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem a Nizoral gyógyszertári sampon, ezt használom felváltva egy SLS mentes természetes samponnal.
2020. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem végül a teljes fejborotválás.
2020. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Borotválás után nem korpásodik a fejbőr, nem sebesedik ki? Nekem még az államnál, bajuszvonalon, szemöldökömnél is korpásodik. Hiába borotválom le az arcszőrzetet, akkor is korpásodik a bőr. :-( Így inkább szakálam van, úgy kevésbé látszik, amikor gyulladt a bőr. (1 - 2 havonta előfordul sajnos, akkor több napos kezelés után szűnik meg)
2020. okt. 22. 01:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! (Evvel akartam kezdeni, de kimaradt)
2020. okt. 22. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!