Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet a pattanások ellen...

Mit lehet a pattanások ellen tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos az arcom, és ez eléggé zavar. 18 éves vagyok és kb 13-14 éves korom óta nagyon sok pattanásom van. Járok kozmetikushoz, de nem igazán használ. Gondoltam arra is, hogy elmenjek a bőrgyógyászatra, de nem tudom, hogy ilyennel foglalkoznak-e (nyilván igen, de nem biztos, hogy elég “komoly” eset vagyok hozzá).

2020. szept. 26. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Milyen életvitelt folytatsz? Van-e valami allergiád?
2020. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az avokádóra allergiás vagyok, de nem is szoktunk ezért venni.

Életvitelem: reggel 7-től délután 4-5-ig iskolában vagyok. Próbálok egészségesen étkezni, és szerintem ez sikerül is, mivel a suliban nagyon figyelnek erre. Sportolok - néptáncolok, bár lehetne több is, de sajnos már nem fér bele az időmbe.

Most eszembe jutott, hogy mostanában eléggé stresszes vagyok, végzős év meg hasonlók. E miatt is lehet a sok pattanás?

2020. szept. 26. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a stresszes életmód nagyon befolyásolja a szervezet működését.

Iszol napi minimum 2 liter vizet?

2020. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem igazából, hogy elég vizet iszok.
2020. szept. 26. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd el a tejtermékeket. Én így jártam, bőrgyógyász adott krémet és mondta, hogy minden féle tejterméket kerüljek. Közben elhagytam a glutént is, meg a bőrgyógyász által felirt krémet is, ugyanis elmúlt minden bőrbajom. Már nem puffadok, nincs indokolatlan hasfájás. Neked is meg kéne próbálni, pár hétre csak, aztán meglátod. De mindig minden vásárolt terméknek el kell olvasni a címkéjét, mert tejport, tejsűrítményt stb kb mindenbe raknak már :(
2020. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Hát ja nekem is van elég pattim meg mitesszerem de ha nem vagy durván aknés akkor a bőrgyógyász leszarja és ráfogja hogy olyan korban vagy amikor ez normális max felír egy kence ficét ami semmit nem hat azt cső.

Nem minden a kozmetikus ő sem isten, dermofil pasztát próbáld ki dm,rossmanban lehet kapni, gözölés méregtelenít, akkor Vichy SOS pattanás elleni pasztája, Vichy normadern tonik, curiosa gél, Vichy 3-1 egyben radír maszkja úgy heti 1×szer. Minél több folyadék fogyasztása, kevesebb stressz,napi 8 óra alvás, öblitő mososzer sensitivel mosd a ruhakat vagy ha anyad mossa akkor ő. Ha sminkelsz és meg engedheted anyagilag akkor hipo allergén smink termékek, natur kozmetikumok használata pl Terra márka.

2020. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!