Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz bőrre mit...

Nagyon száraz bőrre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szvl konkrétan 2 napja radíroztam az arcomat és tegnap még tök jó puha volt meg sima a bőrőm de ma meg már hámlik kb mindehol és nagyon száraz. Valami tipp vagy termék esetleg? Már régóta küzdök ez ellen :(
2020. nov. 18. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen, egy jó alaprutint.

Reggel:

-langyos vízzel arcmosás

-esetleg könnyed hidratáló (pl. the ordinary vagy cerave lotion)

- spf 50 fényvédő: purito unscented vagy [link] vagy [link]


Este:

-olajos lemosó : dm/rossmann sajátmárkás sensitive babaolaj vagy nivea szőlőmagolajos arcolaj

- vízbázisú lemosó: balea med gél

- hidratálás: [link] vagy La Roche Posay cicaplast, jó vastagon.


És kérlek, ne radírozz, mikrosérüléseket okoz a bőrön. Ha ezeket minden nap csinálod és nincs nagy problémád, gyorsan rendbe jön a bőröd.


később, kb egy hónap alaprutin után bevezethetsz egy gyengéd AHA-hámlasztót (the ordinary lactic acid 5%), az a radír helyett van, csak sokkal hatékonyabb és kíméletesebb.

2020. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. nov. 18. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Jesszus, amit az első írt, az pont nem fog segíteni a száraz bőrödön. Neked a legfontosabb az alapos hidratálás.

Reggel és este:

-olajos arclemosóval arcmosás

-hidratáló szérum

-gazdag hidratáló.

Radír helyett inkább peeling heti 1-2-szer, ezenkívül heti 1-szer pakolás. Az arcodat pedig ne hámlaszd szét, nem használ az annyit, mint gondolják, hiába nagy divat most.

2020. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves #3, pár dolgot szeretnék hozzáfűzni.

1. honnan ilyen biztos, hogy a kérdezőnek nagyon száraz a bőre? nekem is majd leesett az arcom, mikor radírozgattam meg nem voltam konzisztens, néha hidratálgattam, meg ilyenek. mikor elkezdtem egy normális rutint, hirtelen kiderült, hogy nem is száraz a bőröm.

2. ennél gazdagabb hidratálót hova, mint amit linkeltem?

3. fényvédőt nem ajánlasz? ne haragudj, de innentől kezdve semennyire se tartom hitelesnek a véleményed bőrápolás témában.

4. ki mondta, hogy hámlassza szét az arcát? az 5% lactic acid egy nagyon gyengéd és hidratáló hámlasztó, heti egy-kétszer semmi baja nem lesz tőle, sőt. linkelnél valamilyen aktuális tanulmányt, ami alátámasztja, hogy "nem használ az annyit, mint gondolják, hiába nagy divat most"?


Köszi előre is.

2020. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3: Fényvédő akkor kell, ha kimegy az utcára. Azt pedig ő írta, hogy nagyon száraz a bőre.

Az pedig a legkevésbé sem érdekel adsz-e a véleményemre, én a kérdezőnek szeretnék segíteni, nem neked.:)

2020. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező el szokta hagyni a lakását, de egyébként nincs igazad, fényvédő akkor is kell, ha bent vagy, hiszen az UV-sugarak átjutnak az ablaküvegen is. Nagyon sokan félredefiniálják a bőrtípusukat, azonosítják a bőrproblémával, amivel küzdenek, ami jelen esetben a hámló bőr, amit simán okozhat a rossz rutin és a bőrradír. Egyébként nem válaszoltál, miért is rossz a hámlásztás. :)
2020. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Nem fogok veled vitatkozni. A kérdező majd eldönti, mi a jobb neki.:)
2020. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És sem vitatkozni szerettem volna, csak érdekelt az álláspontod és, hogy mire alapozod azt. :)

Kérdező, ha érdekel az arcápolás és szeretnéd tudatosan csinálni, nagyon ajánlom a skinsmart szakértői tanácsait és a youtube-csatornájukat. Kezdőknek tökéletesen érthetően elmagyaráznak mindent. :)

2020. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznék, hogy biztosan vannak ennél jobb termékek, de csak olyat ajánlok, aminek az összetevői nem kifogásolhatóak, és ami fontos volt, olcsó, nem akartam a kérdezőt elriasztani az arcápolástól. :D az már mellékes, nyilván nem garancia semmire, de egyébként nekem ezek a termékek tökéletesen beváltak. :)
2020. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tudom mi segít a legjobban a száraz bőrön. :)

Kérlek ne olvass gyakori kérdéseket, mert rengetegen félreinformálhatnak. Tapasztalatból mondom, mert nekem zsíros pattanásos bőröm van, és remgeteg káros tanácsot kaptam innen.


Ami viszont segít:

-Krémmánia nevű oldal, ahol nézni tudod az összetevőket


-olvas sok tudományos cikket a témában vagy olyan cikkeket ahol van forrásmegjelölés. Ajánlom a skinsmart nevű oldalt, valamit Tindigónak a youtube videóit, vagy cikkeit.


-SOHA ne olvass bőrápolás témában bulvármagazinok oldalain, mert rengeteg káros dolgot összehordanak


-olvass utána a tévhiteknek (szilikonról, természetes összetevőkről, parabénekről stb...)


-ne higyj el mindent elsőre, ne hagyd, hogy rádtukmáljanak bármit, mert nekem bevált.


-és legyél türelmes. Nem válik be minden elsőre, van olyan termék eminem idő kell mog kifejti a hatását. Az a lényeg, hogy kiképezd magad, utánaolvass mi a káros és mi a hasznos a bőrödnek, és kitapasztald milyen egy jó rutin a számodra.

2020. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!