Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz bőrre mit...

Nagyon száraz bőrre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szvl konkrétan 2 napja radíroztam az arcomat és tegnap még tök jó puha volt meg sima a bőrőm de ma meg már hámlik kb mindehol és nagyon száraz. Valami tipp vagy termék esetleg? Már régóta küzdök ez ellen :(
nov. 18. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Igen, egy jó alaprutint.

Reggel:

-langyos vízzel arcmosás

-esetleg könnyed hidratáló (pl. the ordinary vagy cerave lotion)

- spf 50 fényvédő: purito unscented vagy [link] vagy [link]

Este:

-olajos lemosó : dm/rossmann sajátmárkás sensitive babaolaj vagy nivea szőlőmagolajos arcolaj

- vízbázisú lemosó: balea med gél

- hidratálás: [link] vagy La Roche Posay cicaplast, jó vastagon.

És kérlek, ne radírozz, mikrosérüléseket okoz a bőrön. Ha ezeket minden nap csinálod és nincs nagy problémád, gyorsan rendbe jön a bőröd.

később, kb egy hónap alaprutin után bevezethetsz egy gyengéd AHA-hámlasztót (the ordinary lactic acid 5%), az a radír helyett van, csak sokkal hatékonyabb és kíméletesebb.

nov. 18. 21:33
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 18. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Jesszus, amit az első írt, az pont nem fog segíteni a száraz bőrödön. Neked a legfontosabb az alapos hidratálás.

Reggel és este:

-olajos arclemosóval arcmosás

-hidratáló szérum

-gazdag hidratáló.

Radír helyett inkább peeling heti 1-2-szer, ezenkívül heti 1-szer pakolás. Az arcodat pedig ne hámlaszd szét, nem használ az annyit, mint gondolják, hiába nagy divat most.

nov. 19. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves #3, pár dolgot szeretnék hozzáfűzni.

1. honnan ilyen biztos, hogy a kérdezőnek nagyon száraz a bőre? nekem is majd leesett az arcom, mikor radírozgattam meg nem voltam konzisztens, néha hidratálgattam, meg ilyenek. mikor elkezdtem egy normális rutint, hirtelen kiderült, hogy nem is száraz a bőröm.

2. ennél gazdagabb hidratálót hova, mint amit linkeltem?

3. fényvédőt nem ajánlasz? ne haragudj, de innentől kezdve semennyire se tartom hitelesnek a véleményed bőrápolás témában.

4. ki mondta, hogy hámlassza szét az arcát? az 5% lactic acid egy nagyon gyengéd és hidratáló hámlasztó, heti egy-kétszer semmi baja nem lesz tőle, sőt. linkelnél valamilyen aktuális tanulmányt, ami alátámasztja, hogy "nem használ az annyit, mint gondolják, hiába nagy divat most"?

Köszi előre is.

nov. 19. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3: Fényvédő akkor kell, ha kimegy az utcára. Azt pedig ő írta, hogy nagyon száraz a bőre.

Az pedig a legkevésbé sem érdekel adsz-e a véleményemre, én a kérdezőnek szeretnék segíteni, nem neked.:)

nov. 19. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a kérdező el szokta hagyni a lakását, de egyébként nincs igazad, fényvédő akkor is kell, ha bent vagy, hiszen az UV-sugarak átjutnak az ablaküvegen is. Nagyon sokan félredefiniálják a bőrtípusukat, azonosítják a bőrproblémával, amivel küzdenek, ami jelen esetben a hámló bőr, amit simán okozhat a rossz rutin és a bőrradír. Egyébként nem válaszoltál, miért is rossz a hámlásztás. :)
nov. 19. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Nem fogok veled vitatkozni. A kérdező majd eldönti, mi a jobb neki.:)
nov. 19. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:

És sem vitatkozni szerettem volna, csak érdekelt az álláspontod és, hogy mire alapozod azt. :)

Kérdező, ha érdekel az arcápolás és szeretnéd tudatosan csinálni, nagyon ajánlom a skinsmart szakértői tanácsait és a youtube-csatornájukat. Kezdőknek tökéletesen érthetően elmagyaráznak mindent. :)

nov. 19. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznék, hogy biztosan vannak ennél jobb termékek, de csak olyat ajánlok, aminek az összetevői nem kifogásolhatóak, és ami fontos volt, olcsó, nem akartam a kérdezőt elriasztani az arcápolástól. :D az már mellékes, nyilván nem garancia semmire, de egyébként nekem ezek a termékek tökéletesen beváltak. :)
nov. 19. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tudom mi segít a legjobban a száraz bőrön. :)

Kérlek ne olvass gyakori kérdéseket, mert rengetegen félreinformálhatnak. Tapasztalatból mondom, mert nekem zsíros pattanásos bőröm van, és remgeteg káros tanácsot kaptam innen.

Ami viszont segít:

-Krémmánia nevű oldal, ahol nézni tudod az összetevőket

-olvas sok tudományos cikket a témában vagy olyan cikkeket ahol van forrásmegjelölés. Ajánlom a skinsmart nevű oldalt, valamit Tindigónak a youtube videóit, vagy cikkeit.

-SOHA ne olvass bőrápolás témában bulvármagazinok oldalain, mert rengeteg káros dolgot összehordanak

-olvass utána a tévhiteknek (szilikonról, természetes összetevőkről, parabénekről stb...)

-ne higyj el mindent elsőre, ne hagyd, hogy rádtukmáljanak bármit, mert nekem bevált.

-és legyél türelmes. Nem válik be minden elsőre, van olyan termék eminem idő kell mog kifejti a hatását. Az a lényeg, hogy kiképezd magad, utánaolvass mi a káros és mi a hasznos a bőrödnek, és kitapasztald milyen egy jó rutin a számodra.

nov. 19. 17:08

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!