Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért fájhat ennyire a hajtöve...

Miért fájhat ennyire a hajtövem? Valakinek van bármiféle tapasztalata ilyennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves férfi vagyok, hosszabb (25-35 cm hosszúságú) hajjal. 1-1,5 éve növesztem és eddig azonkívül, hogy lassan szárad, reggel a számban a hajammal kelek, nem volt semmi gondom vele. Azonban 3-4 hete néha el kezd fájni, de csak egy-két helyen a hajtövem/fejbőrőm. Olyan, mintha konstans húznák, vagy amikor valaki elaludja a haját és fájdalmasabb a másik írányba mozgatni/fésülni. Viszont nekem ez nagyon fájdalmas. Férfi létemre néha bekönnyezik a szemem amikor a másik irányba terelem és nagyon fáj. Akkor kezdődött először, amikor összefogtam a hajam, de aztán már anélkül is fáj. Pont emiatt mostanság nem is használok hajgumit - amikor használtam, akkor is csak lazán volt rajtam, kb 2 tekerés: egyszer el is hagytam az egyiket, mert kiesett a hajamból-, azonban ennek ellenére továbbra is fáj. Minden reggel és este szoktam fésülni, hogy ne legyen benne csomó se, hátha az akad be valahova és az húzza, de ez se segít (barátnőm fésüjével fésülködöm, teljesen hosszú hajra való).

Szerintetek mitől lehet ez? Van valami ötlet? Kezdem már feladni és inkább levágatom, hátha jobb lesz akkor és nem fog fájni.


Még plusz infó: Nem vasalok hajat, nem hordok fejpántot, nem használok semmit extra kemikáliát (balzsam, spry, stb), csak "Head & Shoulders" sampont, azt is már legalább 10 éve, tehát egy bevált sampont.


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2020. nov. 27. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Este, lefekvés előtt engedd ki a hajad, és masszírozd át a fejbőrödet, hátha ez segít.
2020. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez már csak ilyen, ha túl sokat van összekötve a hajad. Hova szoktad? Mert nekem akkor volt nagyon rossz, mikor magasra kötöttem a copfom, ha nem túl szorosra és alacsonyabbra, akkor nincs vele ilyen probléma.

A fejbőr átmasszírozása szerintem is jó ötlet lehet esténként. Amíg ilyen érzékeny, ez se lesz kellemes, de utána jobb lesz.

A fésülködésnek ehhez semmi köze, a samponnak se, ilyenre nem kell gyanakodni.

2020. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott kicsit fájni, mikor már zsíros. Ugye akkor mindig összefogom jó szorosra és ja.
2020. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!