Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell alkalmazni a...

Hogyan kell alkalmazni a ricinus olajat a hajon ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A szőkítés tönkre tette a hajamat.(Nem melír, az egész haj.)

Szeretném helyre hozni, vagy ha azt nem is lehet, legalább javítani, egészségesebbé tenni. Hallottam a ricinus olajról, hogy az jót tesz a hajnak. De én nem azt szeretném, hogy gyorsabban nőjjön, hanem, hogy egészségesebb legyen tőle. Ez esetben az egész hajat be kell kenni vele, mintha egy balzsamot használnék? Vagy hogyan kell alkalmazni? Illetve ha igen, milyen gyakran kell bekenni vele a hajat, és mennyit kell felvinni belőle? Segíthet a szőkítéstől roncsolt hajon? Illetve, ha nem a fejbőrömre kenem, csak a hosszra, akkor is gyorsabban fog nőni tőle a hajam? (Nem ez a cél, csak kíváncsi vagyok.)

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít! :)



2020. nov. 30. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet az egész hajat is, én hajmosás előtt szoktam, egy fél órát rajta hagyom, mielőtt lemosom. Ha nem ér a fejbőrhöz nem nő tőle gyorsabban.

A mennyiség a hajad hosszától és sűrűségétől függ. ELvileg segít a hajon, szerintem érdemes. :)

2020. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Úgy hallottam, hogy ha túl sokáig van a hajon, vagy ha túl gyakran használjuk, akkor kihullik tőle a haj. Erről tudsz valamit? Kicsit megijesztett ez az állítás. :/
2020. nov. 30. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont hajhullásra használom, arra ajánlották, szóval remélem nem igaz. :D

Ha mondjuk heti kétszer hajat mosol és előtte rajta van 20-30 percet, szerintem nem lesz gond. Plusz,ha nem ér a hajtőhöz elvileg nem befolyásolja a hullást. :)

Más olajat is kipróbálhatsz,ha ez annyira nem fog meg, én olíva olajat is használok néha rá.

2020. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én általában összekeverem a ricinus és argánolajat, felteszem a hajamra, 2-3 órát rajta hagyom (itt érdemes folpakkba csavarni a hajad, hogy ne legyen minden tiszta olaj), aztán jól kimosom. Nekem nagyon sokat segített a hajam állagán, nem hullott tőle egyáltalán.:)
2020. dec. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!