Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hallottatok már olyat hogy ha...

Hallottatok már olyat hogy ha valakit hirtelen nagy sokk, trauma. ért hogy akkor egyből megőszült?

Figyelt kérdés
Én nemrég hallottam egy ilyen esetet de ez számomra kicsit hihetetlen.
2010. aug. 12. 01:43
1 2
 1/15 swedish ***** válasza:
100%
hát pl a macskáknál előfordulhat
2010. aug. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát mondjuk emberre gondoltam

a konkrét eset az volt hogy az apuka meglátta a balesetben szétroncsolódott gyereke holttestét és ott a helyszínen azonnal megőszült :S

lehetséges ez? vagy hallottatok már hasonlót?

2010. aug. 12. 01:55
 3/15 swedish ***** válasza:
76%

"Hirtelen sokk hatására erős hajhullás miatt tűnik őszebbnek valaki,a hajszálból a melanin(festék)nincs hogy eltünjön."

ezt találtam

2010. aug. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

mondjuk ez fura hogy erős hajhullás miatt tűnjön úgy a haj:S de végülis az igaz lehet hogy ami hajunk már kinőtt annak nem változik meg a színe, szerintem max ami majd utána nő az már ősz lesz

de ezt nem értem hogy hajhullástól pl egy barna hajú ember haja hogy tűnhet ősznek

2010. aug. 12. 02:04
 5/15 A kérdező kommentje:
A történelem is feljegyzett különös eseteket, Marie Antoinette például egyetlen éjszaka alatt őszült meg a halálra várva, Barbara Bush pedig pár hét alatt lett fehérhajú, míg leukémiás kislánya halálos ágyánál virrasztott. A bőrgyógyászok egyik tábora szerint a traumák, sokkszerű élmények tényleg képesek hirtelen őszülést előidézni, míg a másik tábor azt állítja, hogy csak a színes hajszálak hirtelen kihullásáról van szó, amely miatt az őszek jobban láthatóvá válnak. (Judit esete ez utóbbira mondjuk éppenséggel rácáfol.)
2010. aug. 12. 02:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizony van ilyen. Apummal volt hasonló, persze ő nem egyik napról a másikra, de nagyon gyorsan. Körülbelül fél-1 év alatt, de úgy, hogy naki nagyon erős, dús, korom fekete, masszív haja volt, és amint elmélyültek a családomban bizonyos problémák és ő is kikészült ideig a haja tiszta ősz és gyenge lett, már ami maradt belőle, ugyanis nagyon meg is kopaszodott, legalább a fele haját elvesztette, és akkor még csak a 30as éveiben volt!

Azért nekem ez is elég ijesztő volt...

2010. aug. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát nagyon érdekes tud lenni ez az emberi szervezet
2010. aug. 12. 02:24
 8/15 anonim válasza:

igen,például papám is így járt.Apukámnak balesete volt és egy idegen vitte be a korházba és ahogy megtudta papám megőszült.

Másik ilyen eset apukám alkalmazotta mondta hogy ült a kocsiba és a barátnőjét korházba vitték valamiért és felhívták és utánna egyből megőszült 21 évesen.

amúgy ezek érdekes dolgok.

2010. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen. Itt a saját példám.

18 éves voltam amikor a barátom meghalt. Másnap reggelre a hajam telis tele lett ősz hajszálakkal, ami azóta is megmaradt és azóta festetem a hajam

2010. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy nő vagyok

2010. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!