Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől növekedik gyorsabban a haj?

Mitől növekedik gyorsabban a haj?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy ,nekem most kb a nyakam aljáig ér a hajam novemberben vágattam le. Nekem naaaagyon lassan nő a hajam picit hullámos és sok van belőle. Mit csináljak vele hogy gyorsabban nőjön? Fésüljem gyakrabban vagy szerváljak egy ilyen fejvakaró izét vagy próbálkozzak otthon elkészíthető hajpakolásokkal? vagy reménytelen eset vagyok és hagyjam hogy a hajam különálló életet éljen oszt majd meglátjuk?

mit gondoltok? a ti hajatokkal is ez van, bevált valami?



#haj #rövid #hullámos #lassan növekedő haj
2020. dec. 10. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal tehetsz a legtöbbet ha egészségesen táplálkozol, legalábbis nálam az nagy mértékben befolyásolja a hajam minőségét is. Pluszba szedhetsz mellé valami hajvitamint, drogériás is bőven elég. Még a ricinus olajos pakolásról hallottam jókat, de az őszintén szólva nekem annyira nem jött be, hamar zsírosodott utána a hajam.
2020. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A hajad semmitől nem fog gyorsabban nőni. Ez teljes mértékben genetika. Amiket az előző válaszoló írt, azok nagyon jók, egészségesen tartják a hajad, de nem fog gyorsabban nőni. DE! Ha jobb állapotban van a hajad, kevesebbet kell levágni majd (remélem tervezted 3 havonta levágni a végeit).

Kiegészíteném azzal, hogy igyál sok vizet, ne formázd hővel gyakran, és akkor se magas fokon, mint írtam, kb 3 havonta egészségügyi hajvágás, balzsamot vagy hajpakolást mindenképp használj a sampon után (ha szeretnéd ajánlhatok, az Elseve Dream Long SOS hajpakolása csodákat művelt a hajammal)

Ha mindent betartasz, 2 év múlva már a melled alá fog érni.

UI: Ne sajnáld levágatni a végét, ha töredezett, mert csak rosszat teszel, ha meghagyod.

Sok sikert!

2020. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előzővel nem értek egyet, nem csak a genetikától függ, nekem látványosan sokkal gyorsabban nő a hajam, ha szedek multivitaminokat és egészségesen táplálkozok, plusz emellett igyekszem csak ritkán vasalni.
2020. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a rendszeres vágatást én is fontosnak tartom, úgy tud igazán egészséges maradni.
2020. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én egyáltalán nem vasalom. valamikor meg se fésülöm.
2020. dec. 11. 22:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, azt nagyon jól teszed. Nekem is akkor kezdett gyógyulni, amikor abbahagytam. Azóta se vasalom.

Fésülésnél pedig a végeinél kezdd, és haladj egyre feljebb, ne a tetejénél. Így sokkal könnyebb, nem húzod a gubancokat le, és csinálsz belőlük még nagyobb csomókat. (ha kócolódik egyáltalán a hajad)

2020. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyépként a rizsvizes hajpakolásról mi a véleményetek?
2020. dec. 13. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:

2-6os vagyok.

Én próbáltam. Ilyen fermentált rizsvízzel kellett minden hajmosás előtt befújni emlékeim szerint, de olyan iszonyatosan büdős volt, hogy édesanya kidobta. De használtam pár hónapig. Nem vettem észre különösebb változást, próbáld ki nyugodtan, hátha több sikered lesz. Csak arra figyelj, hogy mivel ez egy proteinkezelés a hajnak, ne vidd túlzásba, mert könnyen kiszárítja.

2020. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!