Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes sötétbarna hajból...

Természetes sötétbarna hajból szőkét. Mennyire fogja roncsolni a hajam?

Figyelt kérdés

A hajam természetes színe a sötétbarna, és még sosem volt festve ezelőtt. Többször kacérkodtam már a hajszín váltás gondolatával, de alapvetően elégedett voltam a színével és féltem, hogy tönkremenne a hajam a festéstől.

Viszont egyre több ősz szálam van, így most már annyira nem tart vissza semmi se a gondolattól. :)

Vastagszálú, masszív hajam van. Fejtetőnél olyan sötét, hogy szinte fekete, az alja már inkább gesztenyebarna. Balayage ombre jellegű sötét hamvasszőkére gondoltam, úgy, hogy felül az eredeti hajszínem maradjon meg. A hajam annyira ellenálló, hogy nem tudom vasalni, göndöríteni se sütővassal, mert kb. fél órára rá kirúgja magát.

Ezek fényében mire számíthatok? Gondolom nem egy alkalmas fodrászolás lenne...De szétcseszné a hajam? Mert most nagyon szép, erős, egészséges. Ha nagyon szétcseszném vele, inkább lemondok róla.



2020. dec. 14. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Attól is függ, mennyire száraz a hajad, mennyire hajlamos töredezésre. Ha az előzőekre 'nagyon' a válasz, akkor hanyagold szerintem, ha 'kicsit/egyáltalán', kipróbálhatod.

(ölni tudnék a te hajszínedért :D)

2020. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
tonkre fog menni valoszinuleg, hiaba a ‘kimeletes’ festes, ilyen sotet hajat nem lehet roncsolodas nelkul szokere festeni. ezen kivul kb 2 het alatt gusztustalan lenovesed lesz es valoszinuleg nem is fog jol allni, szerintem nem eri meg.
2020. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire nagyon szőkét akarsz.


Nekem szinte ugyanilyen hajam van, erős, sötétbarna, semmi göndörítés nem fog rajta. Magamnak festem szőkére már lassan 10 éve - azelőtt más színekre - és nem roncsolódott. Igaz, én nem leszívatom, aztán festem, hanem csak simán festékkel világosítok. Ezzel nyilván nem lesz Gwen Stefani szőke, de akkor is szép. 10-es, 9-es festékeket használok, csak a tövemet festem, ha az egész hajam frissítését akarom, akkor Casting Creme Gloss színezőt használok.

2020. dec. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hajlamos a hajam a töredezésre és nem is száraz egyébként.

A második válaszolót nem igazán értem, főleg ezt, hogy "gusztustalan lenövés lesz" (elolvastad egyáltalán mit írtam ki, milyet szeretnék? Mert pont ezért szeretnék ombre jelleggel, így nem lenne semmiféle gusztustalan lenövés). Hogy jól állna-e vagy sem, meg főleg nem tudhatod. Egyébként kifejezetten világos, hideg neutrál bőrtónusom van, nem is kapok rá megfelelő alapozót, csak koreai termékek között, mellé zöldes szemem van. Szóval nem hinném, hogy ne állna jól, ez alapján kerestem.


Egyébként ilyesmire gondoltam végeredményben:

[link]


Amúgy tudom, hogy nem nagyon lehet így látatlanban megmondani, de az eddigiek alapján akkor nem tűnik feltétlenül hajpusztítónak a dolog :) De ha jövőre rászánom magam, úgyis konzultálok majd előtte a fodrásszal. Magamnak én biztos nem csinálnám, mert egyetlen emlékem a "hajfestésről" egy színezés még abból a koromból, amikor ifjú voltam és bohó, és órákig suvickolhattam a kádból a hajszínező paszta maradványait... :D

2020. dec. 15. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, hát én bohó helyett idegesen felkészült voltam, úgyhogy ilyesmi nem történt. 😁


A linkelt színnel egy baj van: az árnyalat. Ez sima festék nem szedi ilyen világosra, főleg nem ilyen ezüstre. Húgomnak olyan a haja, mint nekem, ő is akart ezüstöt. A mindenkori fodrásza lebeszélte róla, mondta, hogy nem lesz szép és törni fog. De megmakacsolta magát, elment másik fodrászhoz, aki jó drágán vállalta. Nem lett szép, és letört. Vagyis az elején szép volt az olaplexes pakolás miatt, ami az első hajmosásig tartott.


Pedig tényleg nagyon szép a linkelt haj.

2020. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem vastagszálú középbarna a hajam és ezüst csíkok vannak benne. Nincs eltörve, de tény hogy vigyázni kell rá. Sima festékkel meg se lehet csinálni. Nekem a fodrász leszívja, majd mosás után ezüst festékkel befesti.

Hát azért egész hajra ilyen megoldás szerintem elég meredek.

2020. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor úgy néz ki jobb lesz, ha kitalálok valami mást. :)
2020. dec. 19. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!