Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kell furdeni es miert...

Miért kell furdeni es miert naponta ? Miert nem 2hetente ? ezt vajon mindenki betartja vagy csak mondja ti havi hányszor tusoltok furdotok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Naponta szoktam.


Kifordul a belem az emberektől akiknek mosdatlan büdös szaguk van. (miközben lenne lehetőségük tisztálkodni)

2020. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Naponta akár többször is.
2020. dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
igazából nem kell de azért illene :D ha nem is tudsz valami okból 1 nap tusolni, legalább a nemesebb részeket illik megmosni. nyilván nem tartja be mindenki, pedig illene
2020. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 L.. István ***** válasza:
82%
Én nyáron naponta tusolok (kádat nem használok egyáltalán), ilyenkor télen amikor semmittevős, sehová sem menős napom van hajlamos vagyok elbliccelni.
2020. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Bocs ha undorítóan hangzik, de nézzük az egészségügyi oldalát: hanem mosod 2 hétig a hónaljadat be fog gombásodni. Mondani sek kell higy mennyire viszket. A nemi szerveket is naponta kell mosni mert az is. Megnő a fertőzés esélye mert elszaporodnak a baktériumok és gombák ott is. És ez a végbélre is vonatkozik.

"végbélnyílásban székletmorzsák maradhatnak, amelyek a bennük levő bontó enzimek által állandó bőr irritációt okozhatnak és az irritált bőrben a baktériumok és gombák sokkal könnyebben elszaporodhatnak. Különösen érvényes ez azokra, akiknek bőraranyerük / caruncula/ van, az ilyen végbélnyílások a széklelést követő lemosás nélkül tényleg nem tarthatók tisztán."

[link]

Végül vegyük a másik oldalát. Ha büdös vagy elkerülnek az emberek. Nem fogsz állást, és párt találni legfeljebb csak olyat aki ugyanolyan igénytelen.

2020. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Naponta zuhanyzok.
2020. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Általában napi egyszer fürdök, melegebb napokon 2x. Én is hajlamos vagyok télen vagy mikor nincs kedvem kihagyni fürdéseket de akkor is max. 2 naponta lezuhizok
2020. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Az ég adja, hogy ne ilyen téli bliccelőssel hozzon össze a sors. Meleg zuhany a legjobb télen, emberek.


Mindennap zuhanyzok. Nem tudnék ágyba feküdni zuhany nélkül, pedig itthonülős, semmittevős ember vagyok. Még akkor is lezuhanyoztam eddig mindig, mikor karbantartáskor elzárták a melegvizet. Sőt, hajat is mostam, igaz, csak hátközépig ér, de nem, nincs olyan, hogy kimarad.

2020. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Az egy dolog, hogy elkezd az ember bűzleni, de sokkal könnyebben összeszed mindenféle fertőzést, ha nem tisztálkodik rendesen.


Tény, hogy a rendszeres mosakodás nem elhanyagolhatóan esztétikai kérdés is, és nyilván életvitelből adódóan mindenkinél máshogy alakul, hogy mikor kell meg milyen sűrűn mosakodni meg milyen eszközökkel, pl. ha valaki egész nap otthon van és nem erőlteti meg magát, nem izzad le, nem lesz koszos, annak nincs szüksége arra, hogy naponta mindenféle szappannal meg samponnal meg bőrradírral/kefével lesuvickolja magát (nem is jó a bőrnek, ha indokolatlanul irritálják naponta szappannal meg bőrradírral pl.) (illetve még hozzátenném, hogy azért WC után illik megmosakodni, meg talp-hónalj tájékon, ha máshol nem is), de aki meg egész nap esetleg mondjuk melegben kint dolgozik, vagy esetleg magas fertőzési kockázatú helyen, annak javasolt szappannal mosakodnia minden nap mert a sima víz nem oldja a koszt és zsírt és egyéb szennyeződést, sőt, ha úgy alakul, akár napi többször is szükség lehet a rendes mosakodásra.


Én pl. télen is gyakran megizzadok a több réteg ruha alatt mert járok-kelek egész nap, sokat gyalogolok, nem fogok napokig izzadtan meg büdösen ülni.

2020. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
A kérdés is durva először azt hittem vicc, de észrevettem hogy minden rendszeresen tisztálkodó embert lepontoz valaki 🙂.
2020. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!