Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Sante növényi hajfestékről?

Figyelt kérdés

Imádom a vöröset,viszont a normál festék egészségtelen és roncsol.

Mennyire tartós?



2020. dec. 20. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg sima henna tapasztalat is jöhet
2020. dec. 20. 21:17
 2/4 anonim válasza:

Kb 10-15 éve többször használtam Sante ill. Logona hajfestékeket. Használtam világosbarnát, vöröset, sötétbarnát. Alapvetően az első ősz hajszálaimat szerettem volna befesteni, de mindig csak nagyon halványan fogta be.

A sima henna az én hajamon fény hatására egy nagyon erős narancsos- vöröses-burgundy csillogást produkál.

A "barna" növényi hajfestékek az indigó miatt egy kékes csillogást is produkáltak.


Most kb 3 évig tiszta (tesfestő vagy mayam) hennával festettem (természetes színem sötétbarna, de sajnos egyre több őszhajszálam van). Enyhén ecetes vízzel (1 bögre szűrt vízhez 1-2 ek ecet) keverem ki a hennát, ált.-ban 100-200 grammot.

Kb 12 órára félreteszem, utána bőrpróba, hogy fog-e. Ha igen, akkor balzsamot keverek hozzá (ált-ban Inecto márkárjút), majd műanyag csőrös flakonokba adagolom, és lefagyasztom.

Festés előtt este előveszek egy flakont, a normál hűtőbe teszem. Nekem a kb 200 ml adag bőven elég volt egy tőfestésre. Általában 2,5 órát hagytam fent, és első körben vízzel higított hajbalzsamot öntöttem a fejemre, azzal mostam ki. A második hajmosásnál már normálisan samponoztam.

Sok helyen azt írják, hogy hennás hajfestés után pár napig ne samponozz, csak vízzel öblítsd ki. Szerintem ez hülyeség. Egyrészt, a növénypor maradéktól simán tud viszketni a fejbőröd, és ha csak vízzel öblítesz,ott marad. Másrészt a henna szinte lerobbanthatatlan a hajról ha egyszer már megfogta.

Külföldi fórumokon vannak topicok, ahol arról írnak, hogy a több órányi festékeltávolítós (B4) pácolódással se feltétlenül sikerül lerobbantani a hajról.

Ha hennázol, azt ajánlom, hogy az első 1-2 alkalmat leszámítva csak a tővéd fesd. Ha nem így teszel, nagyon be tud sötétülni.

Nekem nem látszik, hogy kopna.


Én éppen lenővesztés projektben vagyok, mert már nem tetszik magamon a henna által produkált vörös. Egyrészt annak ellenére, hgy csak a tövét festettem, valamennyire így is besötétült. Erős fényben (neon, napfény) szerintem borzalmasan mesterkélt vöröses, néha narancsos, máskor burgundy csillogása van a hajamon. Ami azért vicces, mert mindenhol azt fogod olvasni, hogy milyen gyönyörű dolog a növényi hajfestés, mert "természetes", de az én hajamon iszonyúan mesterkélt színe van erős fényben.

Viszont, bizonyos fénykörülmények között meg nem látszik, sima sötétbarnának tűnik a hajam.


Ha biztosra szeretnél menni, gyűjts a hajkefédről hajat, és végezz próbafestést.

2021. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és,hogy megosztottad a tapasztalatodat! :)

Melír csíkokat szeretnék, vöröset a sötétbarna hajamba. Természetesen nem várok erős vörös színt, elég,ha a fényben vöröses. Viszont pont ezért sem szeretném tönkretenni rendes festékkel ( volt már festve vele ).

A hajkefés megoldás tetszik, köszönöm, így lesz, kirpóbálom!

2021. febr. 6. 23:33
 4/4 anonim válasza:

2/3-as vagyok. Nincs mit.

Ja, ha csíkokat húzol a sötétbarna hajadba a hennával, az valószínűleg visszafogottabb lesz. Illetve ha meggondolod magad, és lenöveszted, nem lesz olyan éles a lenővés :)

2021. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!