Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől szálkásodhat a haj?

Mitől szálkásodhat a haj?

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Száraz.
2020. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azon, hogy lehet javítani a víz fogyasztáson kívül ?
2020. dec. 26. 23:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Száraz hajra való kondicionáló samponnal és balzsammal
2020. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok mindentől. Pl eltöredezhet attól, ha nem megfelelő fésűt használsz, és azt sem jól használod. Fontos, hogy természetes anyagból legyen (inkább kefét ajánlom, mint fésűt) pl fa vagy disznósörtés. A műanyag fésűk/kefék statikusan feltöltik a hajad, ez ugye az amikor csattog meg ráz az ember, és ez is töri. A fésülködést pedig lentről felfele kell véghez vinni, hogy a nagy gubancokat ne húzzuk végig a hajunkon, ugyanis a túl sok súrlódástól is töredezik. (Ezért nem is érdemes egy nap egynél többször, vagy maximum kétszer fésülködni) Ha már súrlódásnál tartunk: alvásnál érdemes összefogni, vagy befonni lazára, ezzel kevésbé kócolódik, és nem is súrlódik.

Töredezhet a hajad a hidegtől, attól, ha a Nap kiszívja. Ezek ellen sapkával, vagy kalappal védekezhetsz.

Érdemes hajvégápoló olajat használnod. A hajsütőket mellőznöd, vagy csak maximum havonta egyszer használni, előtte pedig hővédőt. Figyelj arra is, hogy a hajad vizesen a legsérülékenyebb, tehát ha nedvesen megfésülöd, csak óvatosan, használhatsz előtte valamit, ha kócolódik a hajad. Hajmosás előtt ha kifésülöd, nem lesz olyan gubancos utána. Balzsamot vagy hajpakolást feltétlenül használj a sampon után, mert az szétnyitja a haj kultikuláit, a balzsam vagy pakolás pedig bezárja ezeket. Ha nyitva maradnak, sokkal sérülékenyebbek lesznek. Hajmosás után ne dörzsöld a törölközőbe, csak nyomogasd finoman.

2-3 havonta vágass egy centit, vagy amennyi eltört, mert csak rosszabb lesz, ha nem válsz meg tőle. A töredezésen csak az olló segít, megelőzni lehet, visszafordítani nem.

NAGYON FONTOS az egészséges táplálkozás és a rengeteg víz. Ha nem eszel normálisan, nem lesz elég vitamin a hajadnak, ha pedig nem iszol, száraz lesz a vége, minek hatására szálkás lesz.

Nagyon sok mindenre kell figyelni, és valszeg le se írtam mindent, de ha majd eszembe jut valami, akkor hozzáfűzöm.

Sok sikert, vigyázz a hajadra!

2020. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm sokat segítetél hát középig érő göndör hajam van arra milyen fésű lenne a legalkalmasabb ?

A kondicionáló miben más mint a haj balzsam?

Szoktam vasalni de nem használok hővédőt rossz tapasztalatok miatt egyszer a kallosnak a hővédője miatt égett meg a hajam :$ meg próbálkoztam mással is ha tudnál valamit ajánlani ami tényleg jó nagyon szívesen fogadnám

2020. dec. 27. 02:11
 6/7 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Ha igazán göndör a hajad, azt elég csak hajmosás után fésülni. Mivel nekem inkább csak hullámos, így erről sajnos nem nagyon tudok nyilatkozni, hogy mi vált be.

A kondicionáló meg a balzsam ha jól tudom ugyan az.

Nekem borzalmasan elégette egyszer a fodrász a hajam, akkor elhatároztam, hogy többet nem nyúlok hozzá ilyen vasakkal, szóval sajnos hővédőt sem tudok ajánlani.

2020. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Edzéstől
2021. jan. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!